خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مرگ ۵ نفر در حادثه شرکت نفت کوهدشت

مشرق | اجتماعی و حوادث | شنبه، 18 آذر 1402 - 23:57
به گفته فرماندار کوهدشت، ساعتی پیش ۵ نفر تکنسین اصفهانی که برای لایروبی انبار شرکت نفت برداسپی گندابه شیرواند به داخل مخزن رفته‌ بودند، دچار گاز گرفتگی شدند.
نفت،كوهدشت،لايروبي،شركت،تكنسين،مخزن،فرماندار،تخصصي

به گزارش مشرق، به گفته محمد مرادی فرماندار کوهدشت، ساعتی پیش ۵ نفر تکنسین اصفهانی که برای لایروبی انبار شرکت نفت برداسپی گندابه شیرواند به داخل مخزن رفته‌ بودند، دچار گاز گرفتگی شدند و جان باختند.
بعد از اعلام گرفتاری این افراد که برای لایروبی به داخل منبع رفته بودند تیم‌های امدادی تخصصی شرکت نفت از استان های مرکزی و کرمانشاه به محل اعزام و عملیات بیرون کشیدن آنها را آغاز کرده‌اند.
به محض اطلاع موضوع تیم‌های آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر در موقعیت مستقر شدند اما به دلیل تخصصی بودن کار نتوانستند ورود کرده و ارتباطات لازم با تیم‌های عملیاتی تخصصی نجات از طرف شرکت نفت انجام شد.
به گفته فرماندار کوهدشت این افراد حوالی غروب امروز هجدهم آذرماه برای لایروبی منبع ایستگاه پمپاژ نفت برد اسپی کوهدشت اقدام کردند که متاسفانه در این مکان و احتمالا به علت اسنشاق مواد سمی گرفتار شدند.
علت این حادثه طی اقدامات کارشناسی متخصصین شرکت نفت اعلام خواهد شد.
خروج اجساد ۵ تکنسین نفتی از مخزن
فرماندار کوهدشت دقایقی قبل گفت: ساعتی پیش ۵ نفر تکنسین اصفهانی که برای لایروبی انبار ایستگاه پمپاژ مرکز نفت «برداسپی گندابه» شیرواند شهرستان کوهدشت به داخل مخزن رفته‌ بودند، دچار گاز گرفتگی و فوت شدند.
به گفته او پیکر این ۵ نفر توسط تیم های امداد و نجات از محل حادثه در حال خارج شدن است.
مرکز انتقال نفت «برداسپی» در جنوب غربی کوهدشت قرار گرفته است.