خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

IOC حضور کشتی‌گیران روس در المپیک پاریس را تأیید کرد - تسنیم

تسنیم | ورزشی | شنبه، 18 آذر 1402 - 00:41
هیئت اجرایی IOC حضور ورزشکاران بی طرف را تحت عنوان (AIN) در بازی های المپیک 2024 پاریس بلامانع اعلام کرد تا باز هم کشتی گیران روسیه و بلاروس بتوانند بدون پرچم در رقابت ها حاضر باشند.
2023،المپيك،جهاني،بلاروس،ورزشكاران

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه جهانی کشتی روز جمعه اعلام کرد، هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک با حضور ورزشکاران بی‌طرف و بدون پرچم در بازی‌های المپیک پاریس موافقت کرده است.
به این ترتیب کشتی‌گیران دو کشور روسیه و بلاروس که در مسابقات جهانی 2023 بلگراد نیز توانستند بدون درج نام کشورشان روی دوبنده‌ها و با اسم بی‌طرف روی تشک بروند، برای شرکت در المپیک نیز مجوز IOC را در اختیار دارند و همان قوانین تصویب شده در روز 28 مارس 2023 درباره حضور در رویدادهای ورزشی بین‌المللی در قبال‌شان اعمال خواهد شد.
براساس این گزارش، امتیاز کشتی‌گیران روس و بلاروس در مسابقات جهانی همه رده‌های سنی سال 2023 در جدول محاسبه نشد و ورزشکاران این دو کشور صرفاً توانستند افتخارات انفرادی را به دست آورده و مدال تنها به اسم ورزشکار نوشته شد.
انتهای پیام/