خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حماس اشک ژنرال اسرائیلی را درآورد +فیلم

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 18 آذر 1402 - 00:23
«گادی آیزنکوت» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی و رئیس اسبق ستاد کل ارتش اسرائیل در مراسم یادبود پسرش، به گریه افتاد؛ پسر او شب گذشته در عملیات نیروهای حماس کشته شد،
پسر،رژيم،نظاميان،اسرائيلي،صهيونيستي،ارتش،گزارش

به گزارش مشرق، رسانه‌های عبری از جمله شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل امروز، جمعه ۸ دسامبر مراسم یادبود پسر آیزنکوت را به صورت زنده پخش و لحظاتی از اشک ریختن عوض کابینه جنگ تل‌آویو را پوشش دادند.
گردان‌های عزالدین القسام امروز در بیانیه‌ای جزئیات عملیات شب گذشته، پنجشنبه ۷ دسامبر خود را اعلام کرده و گفت که نیروهای این گردان‌ها شامگاه دهانه تونلی را در شرق منطقه تل الزعتر در شمال نوار غزه بمب‌گذاری کردند.
القسام در توضیح این عملیات، گزارش داد که به محض رسیدن نظامیان اسرائیلی به نزدیکی تونل و تلاش برای باز کردن دهانه این تونل، آن را منفجر کردند که در نتیجه آن پسر گادی آیزنکوت عضو کابینه جنگ و رئیس اسبق ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی و تعدادی دیگر از نظامیان اسرائیلی کشته شدند و چند نظامی هم زخمی شدند.
روز گذشته و پس از اعلام کشته‌شدن دو نفر از نظامیان ارتش تل‌آویو، رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که یکی از این دو فرد، پسر «گادی آیزنکوت» ژنرال ارشد رژیم صهیونیستی و رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش این رژیم است.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نیز ضمن تسلیت به آیزنکوت، در پیامی خطاب به وی گفت که «من و ساره به خاطر فوت پسر تو، به شدت اندوهگین هستیم؛ ما هم با تو گریه می‌کنیم».