خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیسی: به دنبال بمب هسته ای نیستیم/ آژانس 15 بار صحت فعالیت هسته ای ایران را تأیید کرد

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 17 آذر 1402 - 21:14
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران طبق فتوای رهبرمعظم انقلاب به دنبال بمب هسته ای نیست و نخواهد بود، گفت: آژانس 15 بار رسما اعلام کرده ایران در فعالیت هسته ای انحرافی ندارد و با دوربین و بازرس نظارت می کنند.
دولت،بمب،توانايي،جمهور،كشاورزي،دولتي،مديريت،ايران،كلاهك

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و فعالان اقتصادی استان البرز با بیان اینکه بودجه و برنامه برای دولت مهم است، اظهار داشت: نیروی کار آمد، کارشناس و مدیریت نیز نقش مهمی دارد.مدیریت با کیفیت در ساماندهی کار در بخش خصوصی و بخش دولتی حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه دولت در هدایت، حمایت و نظارت می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد، افزود: تصدی‌گری دولتی در حوزه‌های اقتصادی جوابگو نیست و بهتر است متصدی بخش خصوصی و بخش تعاونی باشد.
رئیسی با بیان اینکه مکانیزه شدن کشاورزی در دولت سیزدهم آغاز شده است، افز‌ود:‌ از برنامه‌های دولت است که کشاورزی کشور کاملا مکانیزه شود.
باید بهترین روش‌ها را در کشت داشته باشیم و این را آغاز کرده‌ایم.
رئیس جمهور با بیان اینکه در این دوره مدیریت قرار داریم که با مردم در رابطه با تولید با فعل ماضی صحبت کنیم نه با فعل مضارع و مستقبل خاطرنشان کرد:‌ این به مردم امید می‌دهد که احساس کنند کارهایی انجام شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه توانایی ساخت بمب و کلاهک هسته ای در اختیار دولتی جعلی و غیرقانونی است که صلاحیت ندارد، گفت: ایران در منطقه و بعضا جهان در صنایع نظامی دست برتر دارد و در صنایع هسته‌ای ایران‌ به پیشرفت خوبی دست یافته و این صنعت را در نفت و پتروشیمی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌دهد، ایران طبق فتوای رهبرمعظم انقلاب به دنبال بمب هسته‌ای نیست و نخواهد بود.
‌رئیس جمهور با بیان اینکه آنچه برای جهان باعث تاسف است این است که یک وزیر اعلام کند برای حله مسئله جنگ باید به بمب هسته‌ای روی آورد، تصریح کر‌د: امروز توانایی بمب هسته‌ای و کلاهک هسته‌ای در اختیار دولت جعلی و غیرقانونی و ظالمانه است که صلاحیت ندارد برای آنکه چنین توانایی را داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: آژانس 15 بار رسما اعلام کرده ایران در فعالیت هسته‌ای انحرافی ندارد و با دوربین و بازرس نظارت می‌کنند.‌