خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دانشجویان نخبه‌ بسیجی استان کردستان تجلیل شدند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 17 آذر 1402 - 20:14
آیین تجلیل از دانشجویان نخبه  بسیجی استان کردستان با حضور مسئولان برگزار شد.
دانشجويان،دانشجو،كردستان،روز،بسيج،استاندارد،استان،دانشجويي،ب ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با دانشجویان نخبه‌ بسیجی استان کردستان ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: گرچه روز دانشجو، شانزدهم بوداما به عقیده بنده هر روز، روز دانشجو است.
وی به فلسفه روز دانشجو پرداخت و گفت: 70 سال پیش اتفاقات خیلی مهمی رخ داد، سال 1332 سالی است که کودتا انجام شد، تا سال 1334 نواب صفوی و یارانش به شهادت می‌رسند و قضایای اختناق بعد از آن سال رخ می‌دهد و این سال‌ها سال‌های پرتلاطمی بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطر نشان کرد: در همین ایام یعنی 16 آذر دانشجویان کشور در اعتراض به سفر ریچارد نیکسون، معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده به تهران که او را عامل کودتای 28 مرداد می‌دانستند در محیط دانشگاه اعتصاب و تظاهرات می‌کنند و با یورش نظامیان به دانشگاه تهران سه نفر از دانشجویان به شهادت می‌رسند.
وی با اشاره به اینکه مسائلی می‌تواند چراغ راه دانشجویان باشد، گفت: یکی از این مسائل احساس مسئولیت دانشجو جوان است، دانشجو باید نسبت به کشور احساس مسئولیت داشته و استکبارستیز باشد، چراکه نباید به صورت سلیقه‌ای و انتخابی با مسائل دنیا برخورد کنیم.
پورذهبی با تأکید بر اینکه دانشجویان سطح مطالعه‌ خود را بالا ببرند، یادآور شد: دانشجو باید عمق مطالب را بداند و کتاب‌های تاریخ را بخواند چراکه کشور به انسان‌های عمیق و دقیق نیازمند است.
امیداورم که همه ما بتوانیم به وظایف خودمان عمل کنیم.
ورود دانشجویان به میدان علم
در ادامه توحید رستمی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان کردستان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سه شهید دانشجو سال 1332 و تبریک روز دانشجو اظهار داشت: یکی از مدیریت‌های بسیج دانشجویی مدیریت علمی، فناوری و نوآوری است که این مدیریت در حوزه دانشگاه کردستان هم انجام شده است.
وی افزود: در این مدیریت‌ها دو مأموریت وجود دارد که یکی ورود به میدان علم است و انتظار این است که دانشجویان بسیجی در میدان علم جزو نخبگان باشند.
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان تصریح کرد: نکته دوم به میدان‌آوری آحاد حداکثری دانشجویان است که یکی از راه‌ها بازدیدهای علمی است.
دانشجو رسالتش در این است که در برابر مشکلات و دردهای جامعه حساس و مطالبه‌گر باشد.
بازگشایی آزمایشگاه استاندارد کردستان بعد از 9 سال
محرم وزیری، مدیرکل استاندارد کردستان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک روز دانشجو اظهار داشت: مجموعه استاندارد به عنوان یک بازوی توانمند عملیاتی و مشورتی می‌تواند کمک حال دانشجویان مقاطع تحصیلی باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه جلساتی را با مسئول بسیج دانشگاه داشتیم، بر آن شدیم تا از پتانسیل دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در امر تدوین استاندارد استفاده کنیم.
معاون بسیج اساتید استان کردستان گفت: با توجه به بازگشایی آزمایشگاه استاندارد کردستان بعد از 9 سال و وجود دستگاه‌های بسیار پیشرفته در این آزمایشگاه‌ها که می‌تواند کمک حال دانشجویان در رشته‌های شیمی، صنایع غذایی، میکروبی ساختمان، نساجی، برق و سایر علومی که نیار به آزمایشگاه دارد بر آن شدیم این امکانات را به فراخور حال دانشجویان بسیجی، دانشجویانی که دل در گرو نظام و انقلاب دارند و کسانی به آرمان‌های انقلاب تعهد دارند در حوزه پژوهش کمک حالشان باشیم.
وزیری از انعقاد تفاهم‌نام همکاری میان استاندارد و بسیج دانشجویی کردستان خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به فعالیت 350 واحدتولیدی در استان و تشکیل هیئت اندیشه‌ورز واحدهای تولیدی با حضور 21 واحد تولیدی، می‌توانیم تسهیل‌گر بازدید‌های علمی دانشجویی باشیم.
در پایان دانشجویان نخبه‌ بسیجی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
انتهای پیام/482/