خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیسی: ‌با واردات بی‌رویه ‌بر روند‌ تولید خنجر زدند/ همه وزارتخانه‌ها باید ‌از تولیدکننده حمایت کنند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 17 آذر 1402 - 17:13
رئیس جمهور با بیان اینکه با واردات بی رویه بر روند تولید خنجر زدند، گفت: همه وزارتخانه ها باید از تولیدکننده حمایت کنند.
توليد،كارخانه،ايران،گرو،احياي،توليدي،تراورس،واحدهاي،راكد،الب ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های سفر استانی به البرز‌، از کارخانه ایران تراورس در شهرستان فردیس بازدید کرد.‌
رئیس‌جمهور در ادامه در ‌جشن احیای 185 واحد راکد تولیدی و صنعتی استان البرز حضور یافت و ضمن قدردانی از تلاش مسئولان این استان برای احیای واحدهای راحد اظهار داشت: مسئله تولید در کشور بسیار مهم است.
محوری‌ترین موضوع در اقتصاد تولید است.
استقلال سیاسی و اقتصادی کشور در گرو تولید است.
رفع بیکاری در گرو تولید است.
رونق زندگی مردم در گرو تولید است و شکل‌گرفتن ایران قوی در گرو تولید است.
بدون تولید امکان شکل گرفتن ایران قوی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شکل گرفتن اقتصاد مقاومتی در گرو تولید است، افزود: اگر بخواهیم اقتصادی داشته باشیم که با تکانه‌ها تکان نخورد، این در گرو تولید است؛ خداوند به ایران برای تولید، تمام زمینه‌ها را مرحمت کرده است؛ هم زمینه مادی، هم نیروی انسانی مولد و هم فکر و اندیشه بلند که بتواند تولید را رونق دهد.
رئیس جمهور با بیان اینکه در مقطعی واحدهای تولیدی یکی پس از دیگری دچار مشکل شدند و از کار افتادند، تصریح کرد: امروز تمام بخش‌های اداری و ستاد وزارتخانه‌ها باید بسیج شوند و از تولیدکننده حمایت کنند.
به صورت حمایت مالی، حقوقی و حمایت اداری و سازمانی.
وی با اشاره به بازدیدش از ‌کارخانه ایران تراورس با بیان اینکه تولید در این کارخانه به دست و تلاش شما روشن است، گفت: مالکیت این کارخانه را که به بخش خصوصی واگذار خواهد شد یا نه را روشن خواهیم کرد.
وی افزود: مهم‌ترین بخشی که به عهده شما کارگران است افزایش کیفیت تولیدات و پاسخگویی به نیازمندی‌های شهر و کشور است.
رئیس جمهور با بیان اینکه وظیفه همه ماست که واحدهای صنعتی که به هر دلیلی دچار وقفه شدند را به چرخه تولید بازگردانید و فعال کنیم.
واردات بی رویه خنجری بر پشت تولید است، گفت: برای کالایی که تولید می‌شود باید بازاریابی و استاندارد‌سازی کرد؛ سازمان استاندارد برای استاندارد‌سازی کالاها اقدام کند و اگر جایی مشکلی وجود دارد اعلام کند و زمان لازم را اختصاص دهد.
‌رئیسی با بیان اینکه زمان برای اشتغال و تولید کننده خیلی مهم است، چقدر زمان نیاز است که بررسی‌های لازم صورت گیرد؟، تصریح کرد: مجوزها باید اخذ شود.
ما حتما موافق این امر هستیم اما سازمان‌های مربوطه باید سریع بررسی و پاسخ دهند، تعطیلی نشناسند، شب و روز نشناسند.
‌به گزارش تسنیم، کارخانه ایران تراورس در سال 1399 و همزمان با ریاست آیت الله سیدابراهیم رییسی بر قوه قضاییه و براساس اقدامات این قوه برای احیای واحدهای تعطیل و بازپس گیری از افراد نا اهل، به دولت بازگشت.
این واحد تولیدی علاوه‌ بر انجام فعالیت‌های مرتبط با حوزه های زیر ساختی و تجهیزاتی راه‌ها و خطوط ریلی، به تازگی خط تولید قطعات بتنی مورداستفاده در ایجاد خطوط راه آهن را راه اندزی کرده است.
بیش از پنج هزار کارگر دراین کارخانه مشغول به کار هستند.
بازدید رییس جمهور از این کارخانه در راستای اجرای جشن احیای 184 واحد تولیدی راکد و تعطیل استان البرز انجام شد.
برگزاری جشن احیای 184 کارخانه و مجموعه تولیدی راکد و نیمه فعال از جمله کارخانه ایران تراورس که تا 6 ماه گذشته تنها با 20درصد ظرفیت فعالیت می‌کرد، از جمله برنامه های سفر یک روزه آیت الله رییسی به البرز است.
.
انتهای پیام/