خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شصت‌ویکمین روز «طوفان الاقصی»| ضرب‌الأجل آمریکا به تل‌آویو در مورد غزه/ هدف قرار گرفتن خودروی صهیونیست‌ها در جنین - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 آذر 1402 - 01:16
ادعای رسانه ای در مورد ضرب الاجل پایان حمله نظامی اسرائیل به غزه از سوی آمریکا، هماهنگی و تبادل نظر روزانه واشنگتن و تل آویو در مورد غزه، یورش گسترده صهیونیست ها به کرانه باختری از مهمترین تحولات بامدادی پیرامون فلسطین اشغالی است.
اسرائيل،رژيم،غزه،نظامي،ارتش،آمريكا،جنين،اعلام،القدس،متجاوزان ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، همزمان با طرح ادعای برخی رسانه‌های آمریکا مبنی بر ضرب‌الاجل کاخ سفید به تل‌آویو برای اتمام حمله نظامی به غزه، ارتش رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه به منطقه جنین در کرانه باختری یورش گسترده برد و در نوار غزه نیز از زمین و آسمان حملات خود را شدت بخشید.
سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که توانسته علاوه بر انهدام خودروها و تجهیزات ارتش اسرائیلی، شماری از متجاوزان در شمال و جنوب غزه زخمی کند.
مهترین تحولات بامدادی 61‌مین روز طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:
********************
پنتاگون: روزانه با اسرائیل تبادل نظر می‌کنیم
🔹وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که مقامات نظامی این کشور روزانه با مقامات رژیم اسرائیل از نزدیک تبادل نظر و نیازهای روزانه آن را بررسی می‌کنند.
🔹پنتاگون همچنین مدعی شد که به گفت‌ؤگوها با صهیونیست ها ادامه می‌دهد و انتظار دارد که به قوانین جنگی پایبند باشند!
ضرب‌الأجل یک‌ ماهه آمریکا به ارتش رژیم اسرائیل
🔹وب سایت آمریکایی المانیتور به نقل از منابع آگاه خود مدعی شد که دولت بایدن ابتدای سال میلادی آتی (24 روز دیگر) را پایان «عملیات نظامی گسترده» در غزه اعلام کرده است.
🔹بر اساس این ادعا، واشنگتن بر این باور است که رژیم اسرائیل در حال دور شدن از اهداف حمله نظامی خود به غزه است.
تحصن اردنی‌ها در برابر سفارت آمریکا
🔹شهروندان اردنی امشب در برابر سفارت آمریکا در شهر أمان تحصن کرده و خواستار توقف حمایت‌های این کشور از رژیم اسرائیل شدند.
انفجار بمب در مسیر خودروی گشتی اسرائیل در جنین
🔹نظامیان رژیم اسرائیل از ساعتی پیش یورش گسترده به شهر و اردوگاه جنین واقع در کرانه باختری آغاز کرده و طی آن با مبارزان فلسطینی در این منطقه درگیر شده است.
🔹در محله البیادر جنین، مبارزان فلسطینی موفق شدند یک بمب کنار جاده‌ای را در مسیر خودروی گشتی ارتش رژیم اسرائیل منفجر کنند.
جهاد اسلامی: تجهیزات متجاوزان را نابود کردیم
🔹سرایا القدس، شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که در محورهای نفوذ دشمن واقع در شرق خان‌یونس، القراره و شهر غزه، شماری از تجهیزات و خودروهای زرهی متجاوزان را نابود است.
🔹سخنگوی سرایا القدس همچنین گفت که در درگیری و ایجاد کمین علیه ارتش متجاوز اسرائیل، شماری از آن را زخمی کرده است.
این خبر درحال بروز رسانی است...