خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کارخانجات سیمان نزدیک کلان‌شهر‌ها از مازوت استفاده نمی‌کنند

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | سه شنبه، 14 آذر 1402 - 22:28
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: کارخانجات سیمان نزدیک کلان‌شهر‌ها در فصل سرد سال نیز از سوخت گاز استفاده می‌کنند.
سيمان،گاز،مصرف

علی‌اکبر الوندیان با اشاره به اینکه محدودیت مصرف گاز از مدتی پیش در کارخانجات سیمان آغاز شده است، گفت: اما کارخانجات سیمان که در نزدیکی کلان‌شهر‌ها قرار دارند، از سوخت مازوت استفاده نمی‌کنند و مصرف آن‌ها در فصل سرد سال نیز همان گاز است.
وی بیان داشت: کارخانجات سیمان در پی مجوز محیط زیست در فصل سرد سال از سوخت مازوت استفاده می‌کنند، اما کارخانجاتی که در فصل سرد سال به دلیل نزدیکی به کلانشهر‌ها از گاز استفاده می‌کنند، در مصرف آن محدودیتی دارند و لذا تولید آن‌ها در این فصل کاهش می‌یابد.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اظهار داشت: در نیمه اول سال که محدودیت مصرف گاز و برق اعمال نمی‌شود، تولید سیمان در برخی از ماه‌ها به ۷ میلیون تن نیز می‌رسد.
از آبان ماه با ایجاد محدودیت در کاهش مصرف گاز و برق تولید کارخانجات سیمان نیز کاهش می‌یابد، به طوری که تولید سیمان در بهمن سال گذشته به ۴ میلیون تن رسید.
منبع: فارس