خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صنعت نفت آمریکا از کاهش تولید اوپک پلاس سود می‌برد - تسنیم

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 14 آذر 1402 - 17:16
تمدید کاهش تولید عربستان و شرکایش در ائتلاف اوپک پلاس که از سه ماهه پایانی 2022 آغاز شده بود به نفع تولیدکنندگان آمریکا بوده چون مانع سقوط قیمت نفت شده و سهم بیشتری در بازار به آنها اختصاص داده است.
توليد،آمريكا،بشكه،روز،نفت،افزايش،خام،اوپك

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تولید نفت خام آمریکا برای دومین ماه پیاپی رکورد زده و چالش جدیدی برای عربستان و شرکای آن در ائتلاف اوپک پلاس به دنبال اعلام طرح کاهش تولید این ائتلاف جهت افزایش قیمت به وجود آورده است.
تمدید کاهش تولید اوپک پلاس که از سه ماهه پایانی 2022 آغاز شده بود به نفع تولیدکنندگان آمریکا بوده چون مانع سقوط قیمت نفت شده و سهم بیشتری در بازار به آنها اختصاص داده است.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت خام و میعانات گازی آمریکا 224 هزار بشکه در روز در ماه سپتامبر نسبت به اوت افزایش یافته و به 13.24 میلیون بشکه در روز رسیده است.
تولید نفت خام و میعانات گازی آمریکا 342 هزار بشکه در روز نسبت به سه ماهه قبل و 750 هزار بشکه در روز بالاتر از سال گذشته بوده است.
افزایش شدید تولید داخلی در آمریکا نتیجه افزایش ذخایر نفت خام و پایین آمدن قیمت از آغاز پاییز بوده است.
تولید آمریکا در ماه‌های اخیر در آب‌های فدرال خلیج مکزیک (108000 بشکه در روز) و آلاسکا (19000 بشکه در روز)و همچنین 48 ایالت پایینی (97000 بشکه در روز) افزایش یافته است.
عربستان به همراه شرکای خود در ائتلاف اوپک پلاس علیرغم میل باطنی نقش سنتی خود برای متعادل کردن بازار را از طریق تغییر تولید را از سر گرفته است.
شرکت‌های نفت شیل آمریکا و تولیدکنندگان غیر عضو اوپک اصلی‌ترین ذینفعان طرح عربستان و متحدانش برای بالا بردن قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش ذخایر نفتی هستند.
انتهای پیام/84