خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیانیه نیروهای مسلح یمن در رابطه با هدف قرار دادن 2 کشتی اسرائیلی در باب المندب - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 20:39
در پی هدف قرار گرفتن دو کشتی اسرائیلی در دریای سرخ، نیروهای مسلح یمن بیانیه ای در این رابطه صادر کرد.
يمن،مسلح،نيروهاي،دريايي،كشتي،اسرائيلي،هشدار،عبور

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای که شبکه تلویزیونی المسیره آن را منتشر کرد، گفت: در راستای اجرای دستورات عبدالملک بدر الدین الحوثی رهبر انصار الله و در پاسخ به خواست ملت بزرگ یمن و آزادگان امت‌های عربی و اسلامی و برای تاکید در حضور در کنار گزینه‌های ملت فلسطین و مقاومت بزرگوارش نیروی دریایی نیروهای مسلح یمن با یاری خداوند صبح امروز عملیات هدف قرار دادن دو کشتی اسرائیلی را در باب المندب به انجام رساندند.
این دو کشتی به نام‌های "یونتی اکسپلورر" و "نامبر ناین" بوده، اولی با موشک دریایی و دومین کشتی با یک فروند پهپاد دریایی مورد هدف قرار گرفتند.
این اقدام بعد از آن صورت گرفت که دو کشتی مذکور به پیام‌های هشدار دهنده نیروی دریایی یمن توجه نکردند.
نیروهای مسلح یمن همچنان در امر ممانعت از عبور کشتی‌های اسرائیلی در عبور از دریاهای سرخ و عرب (مکران) فعال بوده و این کار تا زمان توقف جنایات اسرائیل علیه برادران مقاوم و پایدار ما در نوار غزه ادامه خواهد یافت.
نیروهای مسلح یمن مجددا به تمامی کشتی‌های اسرائیلی یا مرتبط با اسرائیل هشدار می‌دهد که در صورت نقض مندرجات این بیانیه و بیانیه‌های سابق نیروهای مسلح یمن، به هدفی مشروع تبدیل می‌شوند.
انتهای پیام/