خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مونولوگ|اقدام اسرائیل به ترور شخصیت‌های مقاومت، مانع افزایش قدرت آن نمی شود - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 20:15
«سیدجعفر رضوی»، پژوهشگر مسائل اسرائیل در این ویدیوی تحلیلی، رو آوردن اسرائیل به سیاست ترور رهبران گروه های مقاومت فلسطین را بررسی کرده است.
ترور،رژيم،گروه،سياست،اسرائيلي،مقاومت،اعلام،رضوي،حماس،راستا،سران

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سید جعفر رضوی، پژوهشگر مسائل رژیم صهیونیستی و فلسطین درباره سیاست اعلامی ارتش این رژیم مبنی بر ترور رهبران گروه های مقاومت فلسطین، به ویژه جنبش اسلامی حماس گفت: اسرائیلی ها از اواخر آتش بس موقت 7 روزه به صورت علنی از ترور سران گروه های مقاومت سخن به میان می آورند و در این راستا توجه به چند نکته ضروری است.
.
اولاً اعلام صریح چنین موضعی نشان از آن دارد که رژیم صهیونیستی، تروریسم دولتی را دنبال می کند.
این رژیم به طور رسمی در برابر جهانیان اعلام کرده که درصدد ترور چند انسان است.
در واقع این رژیم به صرف مخالفت یک گروه با ایده هایش، ترور آنها را در دستورکار خود قرار داده است.
انفعال دولت های مختلف جهان و نهادهای بین المللی در این زمینه نیز باعث شده اسرائیل برای انجام اقدامات و برنامه های تروریستی خود کاملاً فضا را مهیا یابد.
در چنین شرایطی هیچ اقدامی از سوی این رژیم سفاک عجیب نخواهد بود.
این امر به خوبی بازنمایاننده درست بودن منطق جمهوری اسلامی ایران در شناخت دقیق ماهیت این رژیم اشغالگر و تروریست است که هیچ ابایی از اعلام ترور به مثابه یک روش برای دستیابی به اهداف سیاسی ندارد.
به زعم رضوی دومین نکته این است که سیاست ترور برای اسرائیلی ها چیز جدیدی نیست و سال های سال است این سیاست را دنبال می کنند و شخصیت های زیادی را ترور کرده اند ولی این سیاست نیز تأثیری بر موجودیت گروه های مقاومت نداشته و مانع افزایش قدرت آن نمی شود.
از جمله ترور دانشمندان و برخی سران مبارز فلسطینی از جمله اقدامات اسرائیل در این راستا به حساب می آید.
اسرائیلی ها از ابتدای جنگ طوفان الاقصی نیز درباره ترور رهبران حماس صحبت کرده اند ولی در این مدت موفق به تحقق این امر نشده و در دستیابی به اهداف خود شکست خورده است.
انتهای پیام/