خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هوای کاشان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 20:13
مدیرکل مدیریت بحران آنان اصفهان با بیان اینکه هوای کاشان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت، گفت: آموزش و پرورش اردوهای فضای باز را لغو کند.
كاشان،آلايندگي،اصفهان،ساعته،ميانگين،24،شاخص،وضعيت،استان،ناسالم

منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، اظهار داشت: ایستگاه‌های موجود همواره مورد پایش قرار می‌گیرد و وضعیت آب و هوا توسط هواشناسی مورد بررسی قرار گرفته و محیط زیست نیز وضعیت آلایندگی جوی را مورد پایش قرار داده و مرکز بهداشت نیز پیشنهاد لازم را ارائه می‌کند.
وی با بیان اینکه پیگیری لازم برای شهرستان کاشان صورت پذیرفت، افزود: در شهر اصفهان و اطراف به دلیل ترافیک سنگین و استقرار صنایع و همچنین پایداری و بالا بودن شاخص آلایندگی و افزایش آن در برخی ایستگاه‌ها تا 250 و محاسبه میانگین 24 ساعته تعطیلی اعمال شد.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با بیان اینکه میانگین 24 ساعته شاخص آلایندگی برای تصمیمات اتخاذ شده محاسبه می‌شود، ابراز داشت: با توجه به اینکه میانگین شاخص آلایندگی طی 24 ساعته اگر برای عموم ناسالم بود، اقدامات لازم صورت می‌پذیرد.
وی گفت: اگر اصفهان و مناطق اطراف آن تعطیل اعلام شد به دلیل آن است که میانگین 24 ساعته شاخص آلایندگی آنان ناسالم برای عموم بود و شاهد کاهش میدان دید بودیم و همه مولفه‌ها برای تعطیلی وجود داشت اما برای کاشان این مولفه‌ها وجود ندارد.
شیشه‌فروش ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان کاشانی تصریح کرد: اگر هوای کاشان که در حال حاضر برای گروه‌های حساس ناسالم بوده، تداوم داشته باشد و به روزهای بعد منتقل شود برای کاشان نیز تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.
وی تاکید کرد: توصیه می‌شود ورزش صبحگاهی و همگانی در فضای باز صورت نپذیرد و گروه‌های حساس از ماسک استفاده کنند و سفرهای غیرضروری و تردد در مناطق پرترافیک شهری را لغو کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با بیان اینکه اردوهای دانش‌آموزی در فضای باز توسط آموزش و پرورش شهرستان کاشان لغو شود، افزود: هواشناسی کاشان موظف است آخرین وضعیت آبی میدان دید و انباشت آلایندگی را به مرکز استان گزارش دهد.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کاشان باید پیشنهاد تعطیلی را به مرکز استان اصفهان بر اساس شاخص‌ها بدهد، ابراز داشت: متناسب وضعیت در فردا و پس فردا و پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی تصمیمات لازم در مورد مناطق کاشان و آران و بیدگل اتخاذ می‌شود.
انتهای پیام/801/