خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یمن: تردد کشتی‌های رژیم صهیونیستی را مختل کردیم/ آمریکا و اسرائیل حماقت نکنند

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 19:42
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در سخنانی از مختل کردن تردد کشتی‌های رژیم صهیونیستی توسط ارتش یمن خبر داد.
يمن،غزه،مسلح،صهيونيستي،يحيي،دشمن،سريع،فلسطين،حمله،ادامه،تجاو ...

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد: در حمایت از ملت فلسطین، تردد کشتی‌های دشمن صهیونیستی را مختل کردیم.
وی گفت: نیرو‌های مسلح یمن پس از آغاز تجاوزات وحشیانه دشمن علیه نوار غزه، هدف قرار دادن رژیم اشغالگر صهیونیستی را با حملات دردناک و ویرانگر از سر خواهند گرفت.
یحیی سریع افزود: امروز در حال یک نبرد سرنوشت ساز با دشمنان صهیونیستی و آمریکایی هستیم و تا پایان تجاوز به غزه به این نبرد ادامه خواهیم داد.
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن تاکید کرد: آمریکا دولتی است که جنگ در یمن را هدایت می‌کند و دقیقا طرفی است که امروز جنگ را در غزه و فلسطین رهبری می‌کند.
وی ادامه داد: ائتلاف رژیم‌های خبیث و باند‌های مزدوری که به مردم یمن حمله کردند، همان کسانی هستند که از رژیم صهیونیستی در تجاوزات وحشیانه‌اش به غزه حمایت می‌کنند.
یحیی سریع ادامه داد: نیرو‌های مسلح دلاور یمن آماده همه گزینه‌ها و احتمالات برای پاسخ به هرگونه حمله از سوی عربستان و امارات هستند.
وی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به یمن حمله کنند مرتکب حماقت بزرگی خواهند شد و پاسخ قوی و دردناکی را از سوی نیرو‌های مسلح و ملت بزرگ یمن که قدرت و شجاعت بالایی دارند دریافت خواهند کرد.
یحیی سریع همچنین تاکید کرد: برای ما در یمن مایه افتخار است که در حمایت از غزه و فلسطین، نبرد رویارویی با دشمن صهیونیستی و وارد کردن ضربات دردناک به اشغالگران، موضع شرافتمندانه‌ای اتخاذ کرده‌ایم و این موضع در تاریخ ماندگار خواهد شد.
در همین حال، شبکه خبری الجزیره به نقل از یک مقام پنتاگون نوشت، چند موشک و پهپاد از یمن به سوی ناوشکن آمریکایی کارنی و چند کشتی تجاری در دریای سرخ شلیک شد.
الجزیره همچنین به نقل از منابع دریانوردی یمنی گزارش داد، یکی از کشتی‌هایی که به نظر می‌رسد «اسرائیلی» بوده، توسط انصارالله در دریای سرخ هدف حمله قرار گرفت.
این اظهارات سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن پس از آن بیان شد که آژانس عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز یکشنبه مدعی شد که این آژانس گزارش‌هایی از فعالیت پهپادی و یک انفجار احتمالی در تنگه باب‌المندب در دریای سرخ دریافت کرده است.
این آژانس ادعا کرد که منشا این فعالیت پهپادی یمن است و از کشتی‌ها در نزدیکی این منطقه خواست تا مراتب احتیاط را رعایت کنند.
نیرو‌های دریایی یمن پیشتر هشدار داده بود که عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی را تا زمانی که تجاوزات آن به غزه و جنایاتش علیه ملت فلسطین متوقف شود، ادامه خواهند داد.
نیرو‌های مسلح یمن پیش‌تر نیز اعلام کرده بود در پاسخ به اقدام نظامی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه هر کشتی اسرائیلی را که در دسترس باشد، هدف قرار خواهد داد.