خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

99 درصد تأمین منابع مالی توسط بانک‌ها انجام می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 19:41
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل، گفت: 99 درصد تأمین منابع مالی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی استان اردبیل با همراهی بانک های عامل انجام می شود.
اردبيل،استان،بيمه،اقتصادي،كشور،جايگاه،فعاليت،ضريب،نمايندگي،ي ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، یعثوب نژادمحمد عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز بیمه در اردبیل، اظهار داشت: میزان وابستگی به منابع مالی بانک‌ها در کشور 95 درصد است، اما در استان اردبیل به دلیل نبود ظرفیت بورس، ارائه اوراق اسلامی و حمایت بیمه‌ها عمده این منابع از طریق بانک‌ها تأمین می‌شود و 99 درصد تأمین منابع مالی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی استان اردبیل با همراهی بانک‌های عامل انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه صنعت بیمه در توسعه اقتصادی و بحث سرمایه‌گذاری‌ها بسیار نقش مهم و تأثیرگذاری را دارد، تصریح کرد: در بازار سرمایه استفاده و بهره‌گیری از ظرفیت بیمه‌ها به عنوان حامی اصلی تولید، نظام اقتصادی و سرمایه‌گذاری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به طوری که بیمه‌ها تلاش می‌کنند تا با ارائه خدمات متنوع سرمایه‌گذاران را با پیامدهای ریسک کمتر و بهبود فرآیند تولید آشنا کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل به شکاف عمیق شاخص‌های بیمه‌ای کشورمان با سطح جهانی و استان اردبیل با سطح ملی را یادآور شد و گفت: در حالی که ضریب پوشش بیمه‌ای در کشور ما پایین‌‌تر از میانگین جهانی است، در استان اردبیل نیز 21 شرکت بیمه‌ای فعالیت می‌کنند که حق بیمه دریافتی آنها یک‌هزار و 850 میلیارد تومان بوده است.
نژادمحد افزود: در بحث پرداخت حق بیمه و همچنین پرداخت خسارت‌ها جایگاه استان اردبیل 23 است اما از لحاظ ضریب نفوذ بیمه‌ای جایگاه این استان با میانگین کشوری برابر است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های خالی در بهبود فضای کسب و کار بیمه‌ای استفاده کرده و شرایط مناسبی را در توسعه فرهنگ بیمه به ویژه عمر و خانواده فراهم کنیم.
در این مراسم رئیس شورای هماهنگی بیمه‌های استان اردبیل نیز اضافه کرد: در شاخص‌های توسعه اقتصادی و تولید ناخالص، استان اردبیل جز استان‌های کم‌برخوردار و ردیف آخر کشور است و ما در صنعت بیمه نیز جایگاه مناسبی را نداریم.
فرامرز آزاد بیان کرد: در سال گذشته 176 هزار میلیارد تومان حق بیمه در کشور ثبت شده که سهم استان اردبیل یک درصد و کمتر از یک میلیارد و 850 میلیون تومان بوده است.
وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: سرانه پرداخت بیمه نیز در این استان 14 میلیون ریال است در حالی که در کشور این رقم به 21 میلیون ریال به ثبت رسیده است.
رییس شورای هماهنگی بیمه‌های استان اردبیل پایین بودن استان اردبیل را در شاخص ضریب نفوذ بیمه‌ای و فعالیت 21 شرکت فعال بیمه‌ای یادآور شد و تصریح کرد: در این شرکت‌ها 277 نفر فعالیت کرده و 11 نمایندگی حقوقی و 775 نمایندگی حقیقی به همراه 70 نمایندگی بیمه عمر فعالیت خود را انجام می‌دهند.
به گزارش تسنیم، در این مراسم از فعالان بیمه استان اردبیل با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
انتهای پیام/131