خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نخستین همایش بازی‌های بومی و محلی استان تهران برگزار شد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 19:41
همایش بازی های بومی، محلی و تجلیل از مدال آوران شاهد و ایثارگر شهرستان های استان تهران در ورامین برگزار و از 25 ورزشکار و مدال آور ایثارگر تجلیل شد.
جامعه،ايثارگران،بنياد،شهيد،مديركل،اردويي،نشاط،بومي،روحيه،هدف

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورامین، نخستین همایش بازی‌های بومی محلی ورامین عصر امروز با حضور ورزشکاران و مدال‌آوران منطقه در روستای خاوه برگزار و از 25 مدال‌آور ایثارگر تجلیل شد.
سید محمد میرکاظمی، مدیرکل ورزشی اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در این مراسم با اشاره به اینکه گردشگری در مناطق بومی و محلی شور و نشاط خاصی به جامعه ایثارگران می‌بخشد، اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های این‌چنینی با مشارکت ایثارگران نقش بسزایی در ارتقا روحیه و همچنین مصونیت در برابر آسیب‌های اجتماعی خواهد داشت.
وی با تأکید بر برگزاری منظم رویدادهای اجتماعی، افزود: لازم است برای آحاد جامعه ایثارگری ما چنین برنامه منظمی شامل اردو و ورزش برگزار شود و قطعاً حمایت متولیان را نیز در پی خواهد داشت.
مدیرکل اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در ادامه گفت: طبق منویات مقام معظم رهبری ذائقه گردشگری ایثارگران باید تغییر کند و به سمت استفاده از طبیعت، اماکن تاریخی و بهره‌گیری از بازی‌های بومی و روستایی پیش رود.
میرکاظمی در پایان ابراز داشت: جامعه هدف بنیاد شهید یک جامعه 3 میلیون و 800 هزار نفری است و ما برای همه این جامعه هدف در گروه‌های سنی و صنفی مختلف از کودک تا کهنسال برنامه‌های اردویی و ورزشی برگزار خواهیم کرد.
در ادامه این مراسم رضایی، مدیرکل بنیاد شهید شهرستان‌های استان تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران حق بزرگی بر گردن مردم دارند و رسیدگی به آن‌ها در تمامی حوزه‌ها وظیفه و تکلیف تمامی شهروندان است.
وی افزود: ایجاد نشاط در جامعه بسیار حائز اهمیت است، لذا سعی کردیم هر چند کوچک در ایجاد روحیه برای جامعه هدف خودمان سهم کوچکی داشته باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید شهرستان‌های استان تهران تعمیم این برنامه‌ها را به سایر شهرستان‌ها خواستار شد و خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال چندین شهرستان میزبان چنین رویدادهایی باشند تا بتوانیم ضمن دیدار با آحاد جامعه ایثارگری، به اهداف خود در ایجاد روحیه نشاط و همبستگی نیز نائل شویم.
انتهای پیام/