خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زخمی شدن ۱۱ صهیونیست در حمله موشکی حزب‌الله

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 18:42
در حمله موشکی امروز مقاومت لبنان به الجلیل علیا، ۱۱ نفر از صهیونیست‌ها از جمله ۸ نظامی زخمی شدند.
صهيونيستي،نظامي،غزه،مجروح،شهيد،رژيم،اعلام،نتانياهو،ارتش،الجل ...

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در حمله موشکی حزب الله به شهرک بیت هلیل در الجلیل علیا، ۱۱ صهیونیست از جمله ۸ نظامی زخمی شدند.
همچنین گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها یک میدان مین را در شرق خان یونس هنگام حضور ۸ نظامی اشغالگر اسرائیلی منفجر کردند و پس از آن نیز نظامیانی را که زنده مانده بودند، از نقطه صفر هدف قرار داده و از پا درآوردند.
از طرفی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در ساعات گذشته صد‌ها فلسطینی در حملات اشغالگران، شهید یا مجروح شده‌اند.
در این بیانیه همچنین آمده که تا این لحظه ۳۱۶ شهید و ۶۶۴ مجروح به بیمارستان‌ها منتقل شدند، اما هنوز تعداد زیادی شهید و مجروح زیر آوار هستند.
با اتمام آتش بس موقت، ارتش رژیم صهیونیستی حملاتش به غزه را از سرگرفته تا همچنان در جستجوی یک امتیاز واقعی و دستاوردی عینی باشد تا جنگ ۲۰۲۳ غزه یک پایان تلخ برایش رقم نزند، اما سیلی واقعیت این بار شاید سنگین‌تر به صورت نتانیاهو و اسرائیل بخورد.
درک این موضوع که رژیم صهیونیستی و به خصوص کابینه راست افراطی حاکم بر سرزمین‌های اشغالی شکست اولیه را با برداشتن گام‌های اشتباه بعدی و سنگین‌تر کردن ابعاد آن بپذیرند، تقریبا در ساختار‌های سیاسی- نظامی صهیونیستی یافت نمی‌شود.
نتانیاهو تلاش دارد تا بگوید این مسیر را تا انتها و به بهای اینکه همه بازنده باشند، ادامه می‌دهد، اما واقعیات میدانی کمترین حساسیتی به سیگنال‌های وی نشان نمی‌دهد.
نخست وزیر صهیونیست‌ها در باتلاقی فرو رفته که نه می‌تواند به عقب برگردد و نه توان پیشروی دارد.