خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ارتش یمن: حملات دردناکی علیه رژیم صهیونیستی انجام خواهیم داد

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 18:23
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد که در جنگ سرنوشت‌سازی با دشمن صهیونیستی و آمریکا قرار دارند و تا زمانی به آن ادامه خواهند داد که حملات به غزه متوقف شود.
يمن،غزه،حملات،دشمن،صهيونيستي،فلسطين،حمله،اسرائيلي،سريع

به گزارش مشرق، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد که با آغاز مجدد حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، حملات دردناک و کوبنده‌ای علیه این رژیم انجام خواهند داد.
سریع همچنین گفت: امروز ما در جنگ سرنوشت‌سازی با دشمن صهیونیستی و آمریکا قرار داریم و تا زمانی به آن ادامه خواهیم داد که حملات به غزه متوقف شود.
مقام‌های انصارالله و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار در محاصره غزه، ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند.
یمن در ادامه حمایت‌های اخیر از فلسطین، اخیرا یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را تحت کنترل درآورد و آن را به سواحل خود منتقل کرد.
نیروی دریایی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «به عملیات‌های نظامی خود علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی تا زمان پایان تجاوزها به غزه و دست کشیدن دشمن از جنایات در حق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد».
نیروی دریایی یمن همچنین تأکید کرد: «به تمام کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند ابلاغ می‌کنیم از کشتی‌های اسرائیلی فاصله بگیرند و سیستم‌های شناسایی خود را خاموش نکنند».
شبکه خبری المسیره به نقل از این فرمانده یمنی گزارش داد: این افتخار برای ما کافی است که در حمایت از غزه و فلسطین، موضع شایانی اتخاذ کردیم که در تاریخ جاودانه خواهد شد.
وی با اشاره به درگیری ارتش یمن با دشمن صهیونیستی و حمله به آن، تأکید کرد: آماده تمامی گزینه‌ها هستیم تا به هر گونه حمله به خود، پاسخ دهیم؛ چه این حمله از سوی اسرائیل باشد، یا آمریکا یا عربستان و امارات.
سریع در پایان خاطر نشان کرد: اگر آمریکاییها و اسرائیلیها به یمن حمله کنند، حماقت بزرگی کرده‌اند؛ زیرا نیروهای مسلح یمن، پاسخ محکمی به آن خواهند داد.