خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ادعای حمله موشکی به کشتی تحت مالکیت انگلیس در دریای سرخ

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 18:23
گروه امنیتی دریایی انگلیس بعد از ظهر یکشنبه مدعی شد یک کشتی تحت مالکیت این کشور حین عبور از دریای سرخ مورد اصابت موشک قرار گرفته است.
يمن،دريايي،سرخ،اسرائيلي،درياي،فلسطين،انگليس،كشتي،اعلام،اصابت ...

به گزارش مشرق، یک گروه امنیتی دریایی انگلیس روز یکشنبه مدعی شد، یک کشتی متعلق به این کشور حین عبور از دریای سرخ مورد اصابت موشک قرار گرفته است.
به گزارش «خبرگزاری فرانسه» برخی منابع نیز از فعالیت پهپادها در این منطقه خبر داده‌اند.
شرکت امنیت دریایی «آمبری» مدعی شد: «کشتی ناشناس با پرچم باهاما هنگام حرکت به سمت جنوب در حدود ۳۵ مایل دریایی سواحل غربی یمن مورد اصابت موشک قرار گرفت.»
آژانس عملیات تجارت دریایی انگلیس نیز اعلام کرد که گزارشی از فعالیت پهپاد و یک انفجار احتمالی از سوی یمن دریافت کرده است.
این سازمان به کشتی‌های حاضر در منطقه هشدار امنیتی صادر کرده است.
مقام‌های یمنی تاکنون اظهارنظری درباره ادعای انگلیس مبنی بر حمله پهپادی در تنگه باب المندب نکرده‌ و این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.
اوایل آذر ماه بود که سازمان تروریستی «سنتکام» (ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا) اعلام کرد که تعدادی از پهپادهای تهاجمی را در دریای سرخ که از مبدا یمن به پرواز درآمده بودند، ساقط کرد.
مقام‌های انصارالله و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار در محاصره غزه، ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند.
یمن در ادامه حمایت‌های اخیر از فلسطین، اخیرا یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را تحت کنترل درآورد و آن را به سواحل خود منتقل کرد.
نیروی دریایی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «به عملیات‌های نظامی خود علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی تا زمان پایان تجاوزها به غزه و دست کشیدن دشمن از جنایات در حق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد».
نیروی دریایی یمن افزود: «به تمام کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند ابلاغ می‌کنیم از کشتی‌های اسرائیلی فاصله بگیرند و سیستم‌های شناسایی خود را خاموش نکنند.»