خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شخص رئیس‌ جمهور پیگیر برقی‌سازی ناوگان پایتخت است - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 13:40
معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: قرارداد 2000 دستگاه اتوبوس برقی با طرف های چینی منعقد شده است؛ شخص رئیس جمهور پیگیر برقی سازی ناوگان پایتخت است.
تهران،نهايي،واگن،فروزنده،برقي،تأمين،قرارداد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، لطف‌الله فروزنده؛ معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران اظهار کرد: در موضوع آلودگی هوا وارث کم‌کاری‌های بسیاری هستیم تا معادله حمل‌ و نقل عمومی در تهران جابجا نشود، نمی‌توان به بهبود اوضاع امیدوار بود.
وی ادامه داد: در سفر اخیر شهردار تهران به چین ساخت 791 واگن عملیاتی شد؛ خرید 279 واگن هم نهایی شده و به‌زودی به 1050 واگن جدید برای متروی تهران می‌رسیم.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران تصریح کرد: قرارداد 2000 دستگاه اتوبوس برقی با طرف‌های چینی نیز منعقد شده است؛ شخص رئیس‌‌جمهور پیگیر برقی‌سازی ناوگان پایتخت است؛ با مساعدت بانک مرکزی موضوع تأمین «ارز» این قرارداد هم نهایی شده است و تأمین ده‌ها هزار وَن، تاکسی و موتورسیکلت‌ برقی هم نهایی شده است.
فروزنده افزود: در سفر اخیر هیئت مدیریت شهری به چین، خرید نیروگاه‌ پسماندسوز 6000 تنی نهایی شد و با انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری 70 درصدی طرف خارجی برای احداث این نیروگاه، معضلات زیست‌محیطی آرادکوه در جنوب تهران فیصله خواهد یافت.
انتهای پیام/