خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پزشک قلابی در حال انجام عمل جراحی به دام افتاد

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 12 آذر 1402 - 12:42
مطب شخص سودجو که از طریق سایت‌ ها و شبکه های مجازی اقدام به جذب بیماران و اعمال جراحی وسیع در منزل خود کرده است. پلمب شد
پزشكي،درمان،دكتر،دانشگاه،مطب،مجازي،غيرقانوني،وسيع

به گزارش مشرق، دکتر شهرام کارگر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: مطب این فرد که با طبابت غیرقانونی و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سلامت و جان شهروندان را در معرض خطر قرار داده بود، شناسایی و بلافاصله در هماهنگی با دستگاه قضائی، تیمی از کارشناسان مدیریت نظارت بر درمان دانشگاه و مأموران پلیس امنیت عمومی به آدرس مورد نظر اعزام شدند.
دکتر کارگر افزود: در زمان حضور تیم اعزامی در محل، مشاهده شد که این مطب پزشکی، به صورت غیرقانونی در حال فعالیت بوده و هیچ گونه مدرک پزشکی معتبری برای ارائه ندارد.
وی خاطرنشان کرد: این شخص سودجو و کلاهبردار که از طریق فضای مجازی اقدام به جذب بیماران و اعمال جراحی وسیع در منزل خود داشت در عملیاتی غافلگیر کننده دستگیر و راهی مراجع قانونی شد.
دکتر مهدی شعبانی مدیر نظارت بر درمان دانشگاه نیز در این خصوص گفت: پس از دستگیری این فرد و جمع آوری کلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی موجود، مکان فعالیت وی تا طی مراحل قانونی و تعیین تکلیف پلمپ گردید.
این پزشک قلابی از طریق سایت‌ ها و شبکه های مجازی اقدام به جذب بیماران و اعمال جراحی وسیع در منزل خود کرده است.