خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشکیل کارگروه‌های تخصصی کیفری، حقوقی، خانواده و مواد مخدر در دیوان عالی کشور

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 11 آذر 1402 - 16:17
رئیس دیوان عالی کشور گفت: تشکیل کارگروه‌های تخصصی کیفری، حقوقی، خانواده و مواد مخدر یکی از برنامه‌های تحولی دیوان عالی است.
ديوان،كشور،تخصصي،حضرت،رئيس،منتظري،بصيرت،معاونين

حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری؛ رئیس دیوان عالی کشور در جلسه شورای معاونین دیوان عالی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های تحولی ما در دیوان عالی کشور تشکیل کارگروه‌های تخصصی کیفری، حقوقی، خانواده و مواد مخدر است، اظهار کرد: این کارگروه‌های تخصصی نقش مهمی در آسیب شناسی پرونده‌های قضایی دارد.
رئیس دیوان عالی کشور ادامه داد: احکام و آرایی که در دیوان عالی کشور نقض می‌شود باید به صورت تخصصی مورد رسیدگی قرار گیرد و ایرادات وارده احصا و مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
وی همچنین در آغاز جلسه شورای معاونین ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: حضرت زهرا (س) بعد از رحلت نبی مکرم اسلام (ص) با همه توان به دفاع از ولایت و امامت پرداخت و با بیان خطبه فدکیه مردم را به حمایت از ولایت و صراط مستقیم دعوت کرد.
رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه بزرگ‌ترین درس فاطمیه ولایتمداری و بصیرت است، تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) در میدان عمل وارد شد و با مراجعه به درب خانه مهاجرین و انصار و ایراد سخنان غرا، مردم را به تبعیت از امامت و پیام غدیر دعوت کرد و بزرگ‌ترین درسی که این اقدام داشت، دشمن‌شناسی، ولایتمداری و بصیرت است.
منتظری همچنین با گرامیداشت روز مجلس و سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس گفت: شهید آیت‌الله مدرس در زمان خود نماینده‌ای مردمی، روحانی بصیر و سیاستمداری زمان‌شناس بود.