خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مجسمه‌ای با محوریت فلسطین طراحی می‌شود

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | شنبه، 11 آذر 1402 - 16:16
درودیان گفت: طراحی مجسمه و نمایش آثار هنری با موضوع کودکان غزه به مناسبت هفته فلسطین در دانشگاه انجام می‌شود.
دانشگاه،فلسطين،غزه،هفته،اسلامي،روايت،شمال،آزاد،تهران،محوريت، ...

نشست خبری هفته فلسطین با محوریت معرفی مجموعه کارهای فرهنگی در راستای حمایت از فلسطین امروز ۱۱ آذر ماه در دانشگاه آزاد تهران_شمال برگزار شد.
در ابتدای نشست، اکبر نصرالهی دبیر نخستین همایش بین المللی «عملیات طوفان الاقصی غزه به روایت و واقعیت» از آغاز پنل‌های تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی از روز دوشنبه سیزدهم آذرماه خبر داد.
وی در نشست با اهالی رسانه گفت: به منظور تبیین روایت فلسطین و پرداخت عمیق و علمی بر وقایع آن، حدود ۵۰ پنل تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی داخل و خارج کشور برگزار خواهد شد که نخستین پنل از مجموعه پنل‌های مذکور از دوشنبه ۱۳ آذر با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار می‌گردد.
رئیس دانشکده گان هنر و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی افزود: جنگ غزه و جنایت‌های رژیم صهیونیستی به موضوع و بعد خاصی محدود نمی‌شود؛ بلکه همه ابعاد اجتماعی، فرهنگی، تمدنی، زیست محیطی، حقوقی، اقتصادی و رسانه‌ای را در برمی گیرد.
بنابراین در برگزاری پنل‌های تخصصی ۵۰ گانه از ظرفیت استادان و کارشناسان همه گروه‌های تخصصی دانشگاه‌ها استفاده خواهد شد.
دبیر نخستین همایش بین المللی «عملیات طوفان الاقصی غزه به روایت و واقعیت» با اشاره به نقش دانشگاه ها، اندیشکده ها، انجمن‌ها و رسانه‌ها در برگزاری این همایش گفت: یکی از ابعاد مهم جنگ غزه، جنگ روایت هاست و همه باید تلاش کنند با شناخت و شناساندن واقعیت‌های غزه، قدرت روایت گری غلط را از لشکر رسانه‌های غربی بگیرند.
رسانه‌ها نباید اجازه دهند که ریشه و پیامد‌های عملیات طوفان الاقصی و اقدامات رژیم صهیونیستی در نقض مکرر حقوق بشر جا بیفتد.
نصرالهی در باب شناخت مسئله فلسطین اظهار داشت: دانشگاه کانون و مرکز اصلی تحقیق و آگاهی است.
انتظار داریم در موضوع فلسطین دانشگاه‌ها با کمک رسانه‌ها راهبرد‌های حضور، جهاد تبیین، آگاه شدن و آگاه کردن را انجام دهند و روایت برتر از غزه داشته باشند.
ملماسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال هم گفت: این دانشگاه با ۳۶ هزار دانشجو و ۴۰۰ نفر هیات علمی، همواره نسبت به مسائل منطقه واکنش داشته است.
قصد داریم در این نشست ها، نگاه علمی به فلسطین و جنایت‌های رژیم صهیونیست داشته باشیم.
وی تاکید کرد: هدف دیگر آگاه کردن دانشجویان نسبت به موضوع و اتفاق‌هایی است که در غزه به وقوع می‌پیوندد.
در ادامه علی اصغر درودیان معاون پژوهش دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال گفت: در دانشگاه ازاد اسلامی تهران شمال از ۱۱ تا ۱۶ آذر ماه هفته فلسطین نامگذاری شده و برنامه اصلی روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه با محوریت فلسطین برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در در هفته ما مراسمی همچون؛ برپایی ایستگاه نوع دوستی، تکمیل فرم پرسشنامه توسط دانشجویان که فارغ از ملیت و نوع پوست است، برگزاری میز فلسطین که بخش‌های مختلف با محوریت غزه دارد، جمع‌آوری اسباب‌بازی‌ها و هدایا برای کودکان غزه که در واقع این هدایا را به کودکان کار تحویل خواهیم داد، بحث دیگر طراحی مجسمه با این محوریت است که می‌خواهیم در محوطه دانشگاه قرار دهیم و کاریکاتور‌هایی است که به دستمان رسیده تا به نمایش بگذاریم از ویژه برنامه‌های هفته فلسطین خواهد بود.
در مجموع امیدوار هستیم آن نگاه علمی دانشگاهی و نوع دوستی به فلسطین و غزه را در این یک هفته در دانشگاه تهران شمال شاهد باشیم.
گفتنی است هفته فلسطین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال به مدت یک هفته در این دانشگاه برقرار است.