خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شرکت‌های ریلی برای خدمات رایگان به بنگاه خیریه مراجعه کنند - تسنیم

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 11 آذر 1402 - 16:00
عضو انجمن شرکت های حمل ونقل ریلی با تهدید تلویحی به قطع خدمات رسانی لکوموتیو در صورت عدم پرداخت هزینه ها، گفت: شرکت ها برای دریافت خدمات رایگان دریافت باید به بنگاه خیریه مراجعه کنند.
دريافت،لكوموتيو،خدماتي،واردات،پرداخت،اقتصادي

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قاسم عبدالهی با اشاره به بدهی واگن‌داران به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: یک اصل اقتصادی هست که مطابق آن، اگر کسی هزینه خدماتی را که دریافت می‌کند، پرداخت نکند، باید به او خدمات ارائه نشود.
وی افزود: اگر به بنده به عنوان مالک لکوموتیو این اختیار داده شود؛ به کسی که هزینه خدمات نمی‌دهد خدمات ارائه نخواهم داد؛ چون من هم یک بنگاه اقتصادی هستم و اگر بخواهند از من خدمات رایگان دریافت کنند، باید به جای آن به بنگاه خیریه مراجعه کنند.
مدیرعامل البرز نیرو با بیان این‌که این موضوع کاملا عقلانی است، گفت:‌ اگر بابت خدماتی که دریافت می‌کند پولی پرداخت نکند، پس از یک مدت یا ما باید این صنعت را جمع‌آوری کنیم یا اینکه آن‌ها باید به شرایطی برسند که حاضر شوند پول خدماتی که دریافت می‌کنند، پرداخت کنند.
به گزارش تسنیم، اظهارات عبدالهی در خصوص بدهی واگن‌داران به راه‌آهن در حالی است که وی خردادماه سال گذشته در واکنش به احتمال واردات لکوموتیو گفته بود: وقتی ظرفیت تولید داخل داریم، دلیلی برای واردات وجود ندارد.
اگر دولت به‌دنبال واردات لکوموتیو است این کار را به بخش خصوصی بسپارد تا تمام انتقال فناوری را انجام دهد.
وی همچنین گفت: حدود 180 میلیارد تومانی از راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران طلب داریم.
انتهای پیام/