خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حقانی: فلسطین در نتیجه مقاومت از چنگ اشغالگران آزاد خواهد شد

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 11 آذر 1402 - 15:27
وزیر کشور حکومت طالبان در دیدار با هیئت علمای جهان اسلام گفت فلسطین در نتیجه مقاومت از چنگ اشغالگران آزاد خواهد شد.
فلسطين،ادامه،كشور،هيئت،علما،افغانستان،حقاني،مبارزه،جهان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سراج‌الدین حقانی» وزیر کشور حکومت طالبان در دیدار با هیئت علمای جهان اسلام، سفر این هیئت را نقطه خوب وصل افغانستان با جهان اسلام دانست.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت کشور حکومت طالبان، حقانی با اشاره به وضعیت فلسطین ابراز امیدواری کرد در نتیجه مقاومت فلسطینی‌ها خاک این کشور از چنگ اشغالگران آزاد خواهد شد و تأکید نمود کمک به مردم فلسطین افتخار بزرگ مردم افغانستان خواهد بود.
او افزود: مبارزه افغان‌ها با اشغالگران ثابت ساخت که هر مهاجمی به هر اندازه هم که مجهز باشد، در مقابل ایمان تاب مقاومت را ندارد.
وی در ادامه خطاب به هیئت علما گفت: صلاحیت‌ها در افغانستان اکنون به‌دست علما است و علما منفعت و اولویت‌های کشور را به خوبی درک می‌کنند.
حقانی ادامه داد: در دوسال گذشته، مبارزه با مواد مخدر به شکل خوب انجام شده و همچنان درمان معتادین به‌درستی در حال انجام است، امنیت به‌خوبی تأمین شده، ثبات اقتصادی و پیشرفت هر روز در حال توسعه است و بازسازی کشور به سرعت ادامه دارد.
«علی قره داغی» نیز در این نشست به نمایندگی از هیئت علما گفت: مشکلات فلسطین درد مشترک امت اسلامی است و نسبت به ادامه کمک‌ها به افغانستان اطمینان داد.
«نواف تکروری» رئیس جامعه علمای فلسطین نیز در این دیدار گفت: ملت‌های مظلوم دنیا از مبارزات و کامیابی‌های افغان‌ها الهام می‌گیرند، اکنون نیز مبارزه مردم و مجاهدین فلسطین در مقابل ظالمان ادامه دارد، اما مسئولیت همه مسلمین جهان است که از مسلمانان مظلوم دفاع و حمایت کنند.
انتهای پیام/.