خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش اردوغان به تهدید آمریکا به تحریم ترکیه در صورت تداوم ارتباط با حماس

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 11 آذر 1402 - 15:27
رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه حماس را به عنوان یک گروه تروریستی نمی شناسد، گفت: حماس گروه تروریستی نیست. آنها فقط از خاکی که از سال 1947 در دستشان باقی مانده حفاظت می کنند. هر کسی هر چه می خواهد بگوید، من حماس را به عنوان یک گروه تروریستی نمی پذیرم.
حماس،تركيه،آمريكا،گروه،تحريم،سفر،حمايت،فعاليت،خزانه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از سفر امارات در پاسخ به خبرنگاران در خصوص تهدید به تحریم آمریکا در صورت تداوم حمایت از جنبش مقاومت حماس گفت: همانطور که از 20 سال پیش گفته ام، حماس گروه تروریستی نیست.
آنها فقط از خاکی که از سال 1947 در دستشان باقی مانده حفاظت می کنند.
هر کسی هر چه می خواهد بگوید، من حماس را به عنوان یک گروه تروریستی نمی پذیرم.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها از گروههای پ ک ک و جریان گولن حمایت می کند و حتی به آنها پاداش می دهد و نمی توانند از ما انتظار داشته باشند که حماس را آنگونه که می خواهند تفسیر کنیم، افزود: حماس، واقعیت فلسطین است و یک گروه سیاسی است که با انتخابات پیروز شده است.
روز گذشته نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال با اشاره به سفر مقامات خزانه داری آمریکا به ترکیه نوشت: آمریکا به ترکیه فشار وارد می کند تا حمایت خود را از حماس و روابط تجاری ممنوعه با روسیه بردارد.
در این گزارش ذکر شده که آمریکا طی 10 سال گذشته حماس را تحت تحریم قرار داده و اکنون به ترکیه فشار وارد می کند تا از فعالیت شرکتهای مرتبط با حماس در ترکیه جلوگیری کند و تهدید کرده که در صورت تداوم فعالیت آنها ممکن است که ترکیه با تحریم هایی روبرو شود.
برایان نلسون معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی آمریکا در سفر به ترکیه اعلام کرده که در آینده هر برنامه ای برای جمع آوری کمک برای حماس در ترکیه یا تسهیل فعالیت آنها در این کشور برای آنکارا بسیار بد خواهد شد، زیرا برای جلوگیری از این اقدامات هر کاری که از دستمان برآید را انجام خواهیم داد.
انتهای پیام/