خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یمن خطاب به آمریکا: به جایی که از آن آمده‌اید برگردید

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | شنبه، 11 آذر 1402 - 13:58
محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن، به آمریکایی‌ها هشدار داد از منطقه خارج شده و به جایی که از آن آمده‌اند، برگردند.
يمن،فلسطين،الحوثي،رژه،غزه،تجاوز،صهيونيستي،مردمي،رژيم،تاكيد

محمد علی الحوثی یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن با هشدار به آمریکایی‌ها گفت: «به جایی که از آن آمدی برگرد».
او همچنین تاکید کرد که مردم یمن اهل جهاد هستند و خودشان اسلحه را به سمت دشمن واقعی، هدایت خواهند کرد.
براساس گزارش المیادین، الحوثی درباره نقش کشورهای عربی و اینکه این کشورها تنها پس از تجاوز مجدد به غزه به برگزاری کنفرانس رضایت می‌دهند، تاکید کرد آنچه برای عربستان خوب است این است که حماس و جهاد اسلامی از فهرست و مکان تروریست‌ها حذف شوند و اسرائیل در این لیست قرار بگیرد.
سخنان الحوثی در طول رژه مسلحانه و مردمی یمنی برای حمایت از مردم فلسطین ایراد شد.
در این رژه رزمندگان مردمی که تعداد آن‌ها ۱۶۰۰۰ نفر است و دوره‌های آزاد را از سوی مربیان در زمینه‌های مختلف نظامی فارغ التحصیل شدند، شرکت داشتند.
شرکت کنندگان در رژه مسلحانه مردمی با تایید اینکه مردم یمن با موضعی روشن در حمایت از فلسطین ایستاده اند، پیامی به ملت فلسطین و مجاهدان غزه ارسال کردند و در آن گفتند: شما تنها نیستید، ما هستیم.
در کنار شما و آماده مبارزه، همه گزینه‌ها حاضر و آماده هستند.
دو روز پیش، نیرو‌های مسلح یمن تاکید کردند که در گسترش عملیات نظامی خود علیه رژیم صهیونیستی، هر هدفی در دریا و خشکی را که لازم بدانند هدف قرار می‌دهند و در آن تردید نخواهند کرد.
همچنین نیرو‌های مسلح یمن به ممانعت از حرکت کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ ادامه داده و با هدف اطمینان از اجرای کامل این تصمیم، اقدامات بیشتری را انجام خواهند داد.
صنعا از همان آغاز، تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه را رد کرد و خواستار پایان دادن به جنایات این رژیم شد.
چند روز پس از آغاز تجاوز، نیرو‌های یمنی چندین بار موشک‌های بالستیک و پهپاد‌ها را به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب و از مقاومت فلسطین در مقابله با اشغالگران حمایت کردند.