خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رفع هزار و یک بلا با هسته زردآلو/ مصرف چه ماهی‌هایی در دوران بارداری مجاز است؟/ فواید تخم بلدرچین برای بیماران کبدی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:33
كاهش،مواد،خون،قلب،خوني،كلسترول،هندوانه،زردآلو،افزايش،كودك،وز ...

خلاصه خبر

تنظیم کلسترول بد خون با هندوانه
اغلب افراد نام سیب را به عنوان پرفایده‌ترین میوه در تامین سلامتی شنیده‌ا‌ند، درست است که سیب فایده‌های فراوانی دارد، اما در این میان نباید از فواید بی‌نظیر هندوانه و نقش آن در تامین سلامت قلب و عروق غافل شد؛ هندوانه از طریق کنترل وزن، سلامت قلب را بهبود می‌بخشد، متخصصان معتقدند ماده‌ای به نام سیترولین که در هندوانه به فراوانی یافت می‌شود، مسئول کاهش کلسترول، فشار خون، وزن و جلوگیری از تشکیل پلاک سرخرگی است.
خواص تغذیه دانه زردآلو
دانه زردآلو حاوی مقادیر بالای آمیگدالین و میزان قابل توجه ویتامین E، اسی دپنگامیک pangamic یا ویتامین B۱۵ و مقادیر کمی چربی بدون کلسترول است؛ نیم لیوان هسته زردآلو حاوی ۱۴ گرم کربوهیدرات است که ۱۰ گرم آن را فیبر غذایی تشکیل می‌دهد، برخی از مزایای سلامت هسته زردآلو برای بدن عبارت است از تقویت سلامت دستگاه گوارش، بهبود رشد و ترمیم، متعادل کردن سطح کلسترول، افزایش انرژی، محافظت از پوست، پیشگیری از سرطان، تقویت قلب، حمایت از سیستم ایمنی بدن و تسکین مشکلات تنفسی.
کنترل فشارخون با ازگیل