خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

157 پرونده قصاص با تلاش ستاد صبر خوزستان مختومه شد/نجات 90 قاتل از قصاص در سال گذشته

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 30 آبان 1402 - 05:13
در هفت ماه ابتدایی سال جاری، 157 فقره پرونده قصاص نفس با رضایت اولیای دم و با تلاش صلح یاران، کمیته مشترک شورای حل اختلاف و همکاری اداره کل زندان ها و حمایت های رئیس دادگستری خوزستان، به صلح ختم شد.
اختلاف،شوراي،استان،خوزستان،صلح،پرونده،تسنيم،فقره،سازش،ستاد،ت ...

خلاصه خبر

در این باره" رئیس مرکز توسعه حل اختلاف خوزستان حجت‌الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی " با حضور در خبرگزاری تسنیم خوزستان در نشست با خبرنگاران تسنیم به اهداف و اقدامات شورای حل اختلاف در استان خوزستان پرداخت.
تسنیم: چه برنامه هایی شورای حل اختلاف استان در دستور کار خود دارد؟
در حال حاضر شورای حل اختلاف استان خوزستان برنامه‌هایی از قبیل تشکیل هیئت‌های صلح در ادارات استان، تشکیل هیئت صلح در 34 از مساجد استان و ایجاد و تأسیس 80 هیئت صلح در بقعه‌های متبرکه استان خوزستان از جمله برنامه‌های شورای حل اختلاف است.
تسنیم: با توجه به همزیستی اقوام‌ مختلف در استان، فعالیت ستاد صبر تا چقدر می‌تواند در استان خوزستان موثر باشد؟
ترویج فرهنگ صلح و سازش و گذشت در استان خوزستان بازوی مهمی در تقویت امنیت ملی است و گسترش آن می‌تواند باعث عزت خوزستان شود چون مردم استان، ولایتمدار و پایبند به احکام اسلام هستند و صلح و سازش بر آن‌ها نسبت به دشمنی غلبه دارد.
90 پرونده قصاص در سال 1401 به صلح و سازش ختم شده است.
و در پرونده های مهم استان نزاع و درگیری بخصوص نزاع و درگیری بین اقوام مختلف استان پانصد و بیست فقره صلح توانستیم انجام بدهیم.
در استان خوزستان بیش از هزار و دویست نفر صلح‌یار از همه اقوام مختلف داریم که از این تعداد ششصد و بیست نفر ابلاغ رسمی دارند.
شورای حل اختلاف استان خوزستان قریب به هزار و چهارصد نیرو دارد که بیشتر آنها افتخاری هستند و پاداشی به آنها داده می‌شود.
تسنیم: استان خوزستان چه ظرفیتی دارد؟