خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مهاجرت 150 پرستار خوزستانی به خارج از کشور/ پرستاران هنوز کارانه 1401 ‌را ‌دریافت نکرده‌اند! - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 30 آبان 1402 - 04:13
رئیس نظام پرستاری اهواز از مهاجرت 150 پرستار خوزستانی به خارج از کشور خبر داد و گفت: این آمار به جز پرستارانی است که از خوزستان به سایر استان ها مهاجرت می کنند.
پرستاران،پرستاري،اجراي،پرستار،اهواز،مهاجرت،خوزستان،كمبود،كاه ...

خلاصه خبر

علیرضا گچ‌کوبان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز ‌اظهار داشت: در زمان کرونا شعارهای زیادی برای رفع مشکلات پرستاران داده شد به طوری که همه گمان می‌کردند قشر پرستاران تنها قشر بی دغدغه هستند، اما اکنون بیش از سه سال است برای اجرای طرح فوق‌العاده خاص پرستاران با دولت، مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه‌ بودجه در حال جنگ هستیم و تاکنون موفق نشده‌ایم.
پرستاران هنوز کارانه سال 1401 ‌را ‌دریافت نکرده‌اند
وی‌‌ با بیان اینکه ‌پرستاران هیچگونه رفاهیاتی در سیستم کارمندان دولت ندارند، گفت" به عنوان مثال‌ بن‌های غیر‌نقدی یا قرارداد با فروشگاه‌ها را پرستاران ندارند، حتی حق مسکنی که دولت مصوب کرده از مهرماه سال گذشته‌ برای پرستاران لحاظ نشده است.
کاهش مهاجرت پرستاران با اجرای 3 شرط کاهش می‌یابد
وی‌ بیان داشت: اکنون دغدغه اصلی یک پرستار کمبود نیروی انسانی، اجرای طرح فوق‌العاده خاص، و اجرای تعرفه‌‌گذاری خدمات پرستاری است که اگر این موضوعات برای پرستاران حل شود مهاجرت پرستاران 50 درصد کاهش می‌یابد.