خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 07 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

در اغتشاشات روی اسب بازنده شرط بستیم! / اصلاح‌طلبان برای حل مشکل رد صلاحیت‌ها اراده ندارند

مشرق | سیاسی، برگزیده | دوشنبه، 29 آبان 1402 - 23:06
اصلاح‌طلبان همانطور که سال ۸۸ مشارکت ۸۵ درصدی را خرج آشوب کردند، این‌بار نیز قصد دارد آن را فدای پروژه خالص‌سازی کند!
روزنامه،انتخابات،كشور،سياسي،دولت،صلاحيت،اجرايي،پايان،مجلس،دس ...

خلاصه خبر

در این ویژه‌نامه، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی، خارجی، اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان بامطالعه آن به رهیافت‌های مهم، نکات و تأملات از سیر وقایع اثرگذار دست خواهند یافت، در این بخش با ما همراه باشید
روزنامه‌های امروز دوشنبه ۲۹ آبان ماه در حالی چاپ و منتشر شد که گمانه‌زنی‌ها درخصوص آخرین تحولات در غزه، بازدید یک و نیم ساعته فرمانده کل قوا از نمایشگاه هوافضای سپاه و ماجرای تصویب طرح بازنشستگی در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.
یک سال پس از فروکشیدن آتش اغتشاشات روزنامه هم‌میهن که در آن روزها صدای آشوب شده بود، پایان آن را اعلام کرد، این روزنامه نوشته است که بررسی مواضع و موقعیت جریان‌ها و نیروهایی که پاییز پارسال خودرامیدان‌دار صحنه سیاسی و اجتماعی ایران تلقـی می‌کردند نشان می‌دهد که سیرک براندازی به پایان خط رسیده است.
محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره دلیل احراز نشدن صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس اظهار کرده است که «بیشترین نقص پرونده داوطلبان مربوط به بند ۹ ماده ۳۱ قانون انتخابات مبنی بر سابقه پنج سال فعالیت اجرایی، آموزشی یا پژوهشی است که برخی افراد اطلاعات مورد نظر را در هنگام ثبت‌نام درست بارگذاری نکرده‌اند و بر همین اساس شرایط احراز برای هیأت های اجرایی شکل نگرفته است.»
هم از کسانی که دوستان دولت و همراه دولت بودند و هم از کسانی که مخالفان دولت بودند در مرحله بررسی هیات‌های اجرایی مورد تایید قرار گرفته یا رد شده اند.
زیرا دروازه‌ها، همت و اراده‌ به رایزنی در جامعه ما تضعیف شده و از سویی دیگر تجارب تلخ پشت‌سرهمی که جلوی چشم نخبگان و جریان‌های سیاسی منتقد به وجود آمده، آنها را نسبت به امر گفت‌وگو، رایزنی و تبادل‌نظر تا حد زیادی مأیوس کرده و از منظر تحلیل مسائل جامعه ایران، من این آمادگی را در افراد نمی‌بینم که به شکل دسته‌جمعی و اراده عمومی این کار را انجام دهند.