سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

المیادین: ایران چگونه آشوب‌های داخلی را خنثی کرد؟

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 29 شهریور 1402 - 00:45
المیادین نوشت: ایران هوشمندانه اعتراضات، آشوبگری و حملات تروریستی را از هم تفکیک کرد، زیرا می‌دانست هرج‌ومرج و ناآرامی زیربنای همه آنهاست.
ايران،امنيتي،غرب،داخلي،نظام،اسرائيل،تلاش،موضوع،ادامه،كشور،آش ...

خلاصه خبر

ایران از ابتدا یقین داشت در حال مقابله با حمله ای پیچیده و ترکیبی است که در آن عوامل محرک سیاسی و اجتماعی در هم تنیده شده بودند؛ آن هم در حالی که موضوع امنیتی به عاملی برای سوءاستفاده از فضای برخی حوادث تبدیل شد تا در این کشور هرج و مرج و چالش امنیتی به وجود آورد.
مقام‌های ایران هوشمندانه اعتراضات، آشوبگری و حملات تروریستی را از هم تفکیک کردند، زیرا می‌دانستند هر یک از مسیرها مسیر دیگری در پیش می‌گیرد که هرج و مرج و ناآرامی زیربنای همه آنهاست.
اما هدف از تفکیک این سه موضوع، تمرکز تلاش ها و اقدامات امنیتی بر روی عناصر خطرناک (تروریست ها)، جلوگیری از تحریک آشوبگران و مقابله با تسلط و نفوذ آنها بر معترضان بود.
در این مدت و به مناسبت‌های مختلف میلیون‌ها نفر از مردم به حمایت از نظام جمهوری اسلامی علیه اغتشاشگران و تروریست‌ها برخاستند.
آنچه از تقابل میان دو جریان می‌توان نتیجه گرفت پیامی است که ایران می‌خواهد حول محور ثبات و امنیت داخلی در برابر توطئه آشوب در کشور به طرف‌های خارجی منتقل کند.
ایران در این مدت با تحرکاتی برای منزوی کردن و هدایت آشوب های داخلی در چارچوب ایجاد مانع در روابط خارجی خود به وسیله پیوند دادن منافع ایران با منافع کشورهای متحد یا دوست خود مانند چین و روسیه (و سایر کشورها) و ...
طبق گزارش دستگاه اطلاعات ایران، رد پای اسرائیل در اغتشاشات و اقدامات تروریستی مشهود است.
ایران به سرعت توانست دست اسرائیل را از توطئه چینی یا هدایت آشوب های داخلی آن طور که می خواست قطع کند.
۲۸ سپتامبر گذشته، رسانه‌های اسرائیلی گزارش کردند دستگاه امنیتی اسرائیل آخرین تحولات ایران را دنبال می‌کند و به مقام‌های مربوطه نسبت به شانس پایین موفقیت آشوب های داخلی ایران هشدار دادند.