سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سردار حاجی‌زاده: در همه حوزه‌ها به جایگاه برتر رسیده‌ایم

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 21:56
فرمانده نیروی هوافضای سپاه، با اشاره به پیشرفت‌های کشورمان، گفت: امروز نه در یک حوزه بلکه در همه حوزه ها به جایگاه برتر رسیده‌ایم.
جنگ،دفاع،نيروي،ادامه،دفاعي،مقدس،كشور،هوافضاي،سردار،سپاه،حوزه ...

خلاصه خبر

اما شاهد بودیم که از همان روزهای اول، امام راحل (ره) این جنگ را یک نعمت برشمردند و در ادامه با تعابیر مختلف می‌بینیم که مقام معظم رهبری نیز به نیکی از دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی یاد می‌کنند و آن را گنج می‌دانند.
سردار حاجی‌زاده گفت: هنگامی که می‌خواهیم برای نسل جوان الگو و شاخص معرفی کنیم، در دوران دفاع مقدس الگوها و قهرمانان بزرگی را داریم.
وی در ادامه پاسخ به سؤال چرا جنگ تحمیلی نعمت بود، تصریح کرد: بیمه شدن امنیت کشور چیزی بود که در ۸ سال دفاع مقدس اتفاق افتاد، یعنی ما اگر درگیر آن جنگ هشت ساله نبودیم در ادامه درگیر جنگ‌های بزرگ و برق آسا می‌شدیم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه، گفت: اگر جنگ تحمیلی اتفاق نمی‌افتاد بعد از دفاع مقدس ما شاهد جنگ‌های متعددی در منطقه بودیم که می‌توانست هر کدام از این جنگ‌ها کشورمان را درگیر خود کند و اتفاقات بدتری برای ما بیفتد.
سردار حاجی‌زاده، گفت: ما در زمان جنگ و شرایط جنگی با دشمن فاصله زیادی داشتیم.
دشمنان ما در حوزه‌های نظامی خیلی از ما برتر بودند، ولی در این فاصله کوتاه به لطف خدا با کار جهادی و شبانه‌روزی نیروهای متخصص داخلی، امروز نه تنها به دشمن رسیده‌ایم بلکه چند سالی است که از آن‌ها هم عبور کرده‌ایم و آن‌ها دیگر در حوزه آفندی نیستند، بلکه در موضع پدافند قرار گرفته‌اند و این به خاطر بهره‌گیری از فرهنگ و ارزش‌های دوران دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: قبلاً آن‌ها در منطقه و خلیج فارس رزمایش های آفندی برگزار می‌کردند، یعنی نوع هجوم و حمله را شبیه‌سازی می‌کردند، اما امروزه اگر اخبار را رصد کنید می‌بینید که رزمایش‌های آن‌ها دفاعی یا پدافندی است و اروپا هم به دفاع روی آورده است؛ یعنی احساس کرده‌اند در حوزه دفاعی مشکل دارند؛ قبلاً قدری مطمئن بودند که حتی در پایگاه‌هایشان سیستم‌های پدافندی و حتی پدافند غیرعامل هم مستقر نمی‌کردند.
اما حالا به فکر دفاع و ضعف‌های دفاعی خودشان هستند.