سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار جلیلی نسبت به خطر استبدال

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 21:17
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نزدیک قله اگر دچار «خستگی، تنبلی و سستی» شدیم، خطر استبدال در پیش است، گفت: شما جوانان قدرت خود و صحنه را بشناسید تا به جای عقب‌نشینی پیشگام باشید.
امام،حركت،السلام،خدا،رضا،توفيق،خداوند،دين،حزب،فرمودند،قوت،زم ...

خلاصه خبر

«ثبتنا علی مشایعته و امنن علینا بمتابعته» و از خداوند بخواهیم که ما را در این بازی‌های سیاسی و جریانات مختلف، در حزب امام زمان علیه السلام قراردهد، «اللهم اجعلنا فی حزبه».
این را امام رضا علیه السلام به همه شیعیان دوران غیبت اینگونه بیان کردند که از خداوند بخواهیم در همان دوران غیبت جزو حزب ایشان باشیم، «القوامین بامره الصابرین معه الطالبین رضاک بمناصحته».
در این حرکت، ویژگی کسی که از خداوند می‌خواهد که در حزب او قرار گیرد، این است، «الطالبین رضاک» باشد.
یعنی هدف ما از این حرکت و این مسیر، یک هدف بیشتر نیست و آن، این است که رضای خداوند را طلب کنیم.
این را امام فرمودند.
آن بحثی که «الطالبین رضاک»، اگه در حزب امام زمان قرار گرفتن، در دفاع مقدس، در انقلاب، در قبل و در بعد از آن، واقعاً رضای خدا را در نظر داشتند.
وی افزود: خود امام رضا علیه السلام، در همین دعا به اصطلاح امروز، آسیب‌شناسی کردند که چه آسیبی ممکن است حتی کسانی که این حرف را دوست داشته باشند را نیز دچار کند.
سه نکته را امام رضا علیه السلام بیان می‌فرمایند: وَاَعِذْنا مِنَ السَّاْمَهِ وَالْکسَلِ وَالْفَتْرَهِ یکی خسته شدن، یکی تنبلی و دیگری سستی است.
وَاَعِذْنا مِنَ السَّاْمَهِ وَالْکسَلِ وَالْفَتْرَهِ این‌ها، همان چیزهایی است که خدایی نکرده می‌تواند ما را از این حرکت بازبدارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر از دین خدا و یاری دین خدا صحبت می‌کنیم، این یک افتخار و یک توفیق برای ماست، اظهار داشت: دین خدا محتاج ما نیست.
وی افزود: جمله مهمتر آن، شاید جمله بعد باشد که در این دعا آمده است «وَلَا تَسْتَبْدِلْ بِنا غَیرَنا».
از خداوند بخواهید این توفیق بزرگ از ما گرفته نشود.
شما دیدید در طول تاریخ، دین خدا معطل مردم سرزمین حجاز نشد؛ آن‌ها نشد، مردم عراق جایگزین شدند؛ عراق نشد ایران؛ ایران نشد، لبنان.
ملت ما در این چند دهه این توفیق را پیدا کرد که این افتخار به آن داده شد که یاور دین خدا باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: لذا امام رضا علیه السلام این را یاد می‌دهند که از خداوند بخواهید «اللّهُمَّ اجْعَلْنا مِمَّنْ تَنْتَصِرُ بِهِ لِدِینِک، وَلَا تَسْتَبْدِلْ بِنا غَیرَنا».
به خاطر آسیب‌های تنبلی، سستی و خستگی از ما این توفیق گرفته نشود و تعبیرشان این است که «فَاِنَّ اسْتِبْدالَک بِنا غَیرَنا عَلَیک یسِیرٌ، وَهُوَ عَلَینا کثِیرٌ»، خداوند می‌تواند این توفیق را از شما بگیرد و به کسان دیگر بدهد و این کار برای خدا خیلی آسان است.
دین خدا معطل من و شما نمی‌ماند.
برای خدا یسیر است، آسان است.
نگرانی او، به خاطر قوت شماست نه به خاطر ضعف شما.
«اسْتَجِیبُوا لِلَّهِ وَ لِلرَّسُولِ إِذا دَعاکُمْ لِما یُحْیِیکُمْ» باور این است که اتفاقاً شما وقتی که دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید، حیات و زندگی می‌گیرید.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمن متوجه نقطه قوت شما شده است.