سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گرامیداشت چهل‌وسومین سالگرد دفاع مقدس با شعار «ما متحدیم» در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 19:06
معاون توسعه کتابخانه‌ها در آستانه چهل و سومین سالگرد دفاع مقدس با اشاره به شعار «ما متحدیم» به تشریح برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی پرداخت.
مقدس،دفاع،برگزاري،هفته،عمومي،ترويج،نهاد،جمله،كتابخواني،سالگر ...

خلاصه خبر

محمدرضا هراتی معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد با اشاره به در پیش بودن چهل‌وسومین سالگرد دفاع مقدس، ضمن تشریح برنامه‌های این هفته در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور گفت: امسال از سوی ستاد مرکزی گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت شعار سراسری «ما متحدیم» در طرح‌ریزی و اجرای برنامه‌ها پیش‌بینی شده است که ما در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز با توجه به اهمیت این حوزه، مانند همیشه برنامه‌های گوناگونی را در کتابخانه‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم و با همین شعار به استقبال چهل‌وسومین سالگرد دفاع مقدس، که با سالروز آغاز امامت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مقارن است، می‌رویم.
وی با تأکید بر تداوم برنامه محافل ادبی در طول سال و به‌ویژه مناسبت‌های ملی و مذهبی، برگزاری جلسات شعرخوانی در احیا و ماندگاری فرهنگ دفاع مقدس، هم‌عهدی شاعران استانی برای سرایش شعر ویژه خانواده‌های شهدا را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.
وی توجه به خانواده شهدا و ایثارگران دفاع مقدس را یکی دیگر از برنامه‌های این هفته اعلام کرد و افزود: اجرای طرح تعامل با خانواده‌های ایثارگران و تعمیم خدمات کتابخانه‌ای، برگزاری سلسله‌نشست‌های نقد و بررسی کتاب‌های نوشته شده از زبان همسران شهدا، برگزاری مراسم تجلیل و پاسداشت از خانواده‌های ایثارگران از جمله شهدای هسته‌ای، مجاهدت علمی، جهاد اقتصادی، شهدای امنیت، سلامت، مدافع حرم و...