خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گل به خودی اصلاح‌طلبان با کارت بازی رونالدو

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 17:29
رسانه‌های اصلاح‌طلب در اقدامی قابل تامل حاکی از خودتحقیری سیاسی سعی کردند فضای حضور رونالدو ستاره فوتبال جهان در کشورمان را تیره و تار جلوه دهند.
عربستان،كشورمان،فوتبال،سياسي،رونالدو،اصلاح،حضور،ايران،طلب،ور ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، روزنامه‌های اصلاح طلب فضای تخریبی را برای ورود تیم باشگاهی النصر عربستان به کشورمان در پیش گرفتند.
البته واقعیت ماجرا و نشاط مردم و جوانان نیز نشان داد که همه تحلیل‌های سیاسی اصلاح طلبان که القا کننده رخوت و افسردگی جامعه ایران بوده، باطل و غیر واقعی است.
حضور کریس رونالدو با پیراهن یک تیم عربستانی در کشورمان برای ما توام با حسرت است.
عربستان به واسطه قدرت پولی و نفتی‌اش، فوتبالیست‌هایی را وارد چرخه ورزش‌اش می‌کند.
شاید کمی روح و روان آسوده شود.
بهترین تصمیم، سرمایه‌گذاری در ورزش بود چراکه سران عربستان با یک‌تیر دونشان زدند.
استفاده از ورزش برای سفیدکردن شهرت کشور به‌دلیل نقض حقوق‌بشر موضوعی است که عربستان پیش گرفته است.»
این روزنامه اصلاح طلب می افزاید: «در روزهایی که عربستان تغییرات اساسی در جهت تغییر نگاه جامعه‌جهانی به کشورش ایجاد کرده، فدراسیون فوتبال ایران در تلاش است با اهدای سیم‌کارت بدون فیلتر به ستارگان مطرح النصر عربستان، روزهای خوبی را برای آن‌ها در سفر دو روزه به تهران رقم بزند.»
رسانه‌هایی که مطرح می‌کنند عربستان با استفاده از حضور ستارگان فوتبال جهان در لیگ فوتبال خود فرصت‌سازی کرده و به صنعت گردشگری خود رونق بخشیده است، چرا بدون نگاه صرف سیاسی جناحی با درونمایه تخریبی به این فرصت‌ها برای کشورمان در جهت علاقه‌مندسازی جوانان به ورزش و ...
به هر جهت فوتبال به عنوان یک پدیده ورزشی و اجتماعی ابعاد گوناگونی در درون خود نهفته دارد و حداقل می‌تواند در جهت شوق، شور و نشاط اجتماعی در هر رده سنی خصوصا در جوانان مثمر ثمر واقع شود اما اصلاح طلبان حتی در این فقره نیز سعی می‌کنند شور و نشاط این ورزش مفرح را بگیرند و از آن نارضایتی سیاسی و اجتماعی به جای گذارند.