خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز جنگ سوم قره‌باغ با حمله ارتش جمهوری آذربایجان/ کشته شدن ۷ سرباز آذری بر اثر انفجار مین/ پاشینیان: باکو می‌خواهد ما را به جنگ تمام عیار وارد کند +فیلم و تصاویر

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 17:28
پس از اینکه در سال ۲۰۲۰ باکو موفق به بازپس گیری خاک اشغال شده خود پس از ۲۶ سال در طی جنگ دوم قره باغ شد، قابل پیش بینی بود که بحران در این نقطه خاتمه نیافته و در سالهای آتی شاهد درگیری در سایر مناطق ن
ارمنستان،قره،باغ،جمهوري،باكو،آذربايجان،نظامي،منطقه،عمليات،كو ...

خلاصه خبر

سرویس جهان مشرق _ با اعلام رسمی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان عملیات نظامی این کشور برای خلع سلاح و بیرون راندن قوای نظامی ارمنستان از منطقه قره باغ کوهستانی آغاز شده است؛ به مدت دست کم ۳ هفته نقل و انتقالات گسترده نظامی توسط این کشور در اطراف مرزهای ارمنستان و منطقه تحت مناقشه ناگورنو قره باغ مشاهده شده بود و همانطور که پیش بینی می شد عملیات نظامی باکو علیه منطقه قره باغ کوهستانی رسما آغاز شد.
درخواست پاشینیان برای جلسه اضطراری شورای امنیت ملی ارمنستان
من یک بار دیگر تأیید می کنم که نیروهای مسلح ارمنستان در قره باغ کوهستانی نیستند.
وضعیت در مرزهای ارمنستان در حال حاضر نسبتاً باثبات است، اما تاکید می کنم که هدف اصلی این عملیات مشارکت دادن ارمنستان در یک عملیات نظامی است.