سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نظام سلطه تحمل افشای حقایق را ندارد

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 17:14
رئیس رسانه ملی به تحریم پرس تی وی، تسنیم و فارس واکنش نشان داد.
تحريم،صداي،شبكه،تسنيم،سلطه،فارس،ايراني،رئيس،جبلي،صداوسيما

خلاصه خبر

چند روز گذشته موضوع تحریم خبرگزاری‌های ایرانی همچون تسنیم و فارس و شبکه برون‌مرزی پرس‌تی‌وی مطرح شد.
وی خاطرنشان کرد: به‌نظر من این اقدام نشان‌دهنده دو چیز است؛ اولاً ادعا‌های آزادی بیان و آزادی انتقال اطلاعات که در دانشگاه‌های غرب تدریس می‌شود و به آن افتخار می‌کنند و آن را مایه دموکراسی و لیبرالیسم خودشان می‌دانند بیش از یک ادعا نیست، پوچی آن بار‌ها ثابت شده است و الان هم بیشتر ثابت می‌شود، چرا که تحمل شنیدن صدای مخالف و صدایی که اتفاقاً واقعیت را بیان می‌کند، صدایی که به‌معنای واقعی، حقایق، رویداد‌ها و پشت‌صحنه‌ها را افشا می‌کند، ندارند.
او با اشاره به اینکه نظام سلطه از تأثیرگذاری این رسانه‌های تحریم‌شده روی افکار عمومی می‌ترسند که به‌سمت ایجاد محدودیت می‌روند، افزود: نکته بعدی که به‌نظرم می‌رسد درباره تحریم اخیر خبرگزاری‌های ایرانی به آن می‌توان اشاره کرد این است که هرچقدر هم که رسانه‌های مستقل و رسانه‌های با صدای متفاوت در جهان به‌لحاظ امکانات و برد امکانات رساندن صدا به گوش مخاطبان، ضعیف باشند، اما در نهایت اثر خودشان را روی افکار عمومی می‌گذارند و حتماً این رسانه‌های مؤثری بودند که توانستند صدای واقعیت را به گوش مخاطبان برسانند.