سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مشکل تامین داروی بیماران برای دولت سیزدهم به هیچ عنوان قابل تحمل نیست

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 15:56
مخبر گفت: بروز هرگونه مشکل برای تامین داروی بیماران برای دولت سیزدهم به هیچ عنوان قابل تحمل نیست.
كشور،دارو،تامين،طرح،رئيس،دارويي،بهداشت،توليد،قرارگاه،مخبر،رف ...

خلاصه خبر

مخبر با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر تشکیل «قرارگاه دارو» در کشور افزود: باید در بخش غذا و دارو کمترین وابستگی به خارج وجود داشته باشد که با برنامه‌ریزی و تصمیم گیری‌های انجام شده در زمینه تشکیل این قرارگاه باید ماموریت تولید دارو در داخل، پر کردن ظرفیت‌های دارویی و همچنین جهت‌دار کردن تولید دارو در کشور در اولویت قرار گیرد.
مخبر تصریح کرد: موضوع مهم دیگر در خصوص تولید دارو در کشور اطمینان از تامین مواد اولیه ساخت دارو در کشور است که اقدامات این قرارگاه باید در مسیری قرار گیرد که کشور را در این زمینه از واردات بی نیاز کند.
معاون اول رئیس جمهور دستور داد تا وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین صنعت، معدن و تجارت با تشکیل تیمی سازماندهی، ساختار، وظایف و ماموریت‌های قرارگاه دارو را مشخص نمایند.
همچنین در این جلسه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از روند اجرای طرح دارویار در کشور از سال گذشته تاکنون ارائه و تاکید کرد: با اختصاص منابع ارزی و ریالی مورد نیاز طرح دارویار در نیمه اول سال جاری وضعیت بسیار بهتری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داریم بطوری که کمبود‌های دارویی کشور به میزان ۷۵ درصد کاهش پیدا کرده و امیدواریم با استمرار تامین منابع مالی بتوانیم مسیر رفع مشکلات تامین و رفع کمبود دارو برای بیماران را با قوت ادامه دهیم.