سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مترو و اتوبوس تا ۱۵ مهر برای دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان شد

مشرق | اقتصادی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 14:34
همزمان با یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اصلاحیه ارائه بسته تشویقی حمل و نقل عمومی شهر تهران برای بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس در مهرماه سال۱۴۰۲ با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید.
ارائه،طرح،تخفيف،تهران،فوريت،تأكيد،لايحه،تصويب،دانش،مهرماه،آم ...

خلاصه خبر

اگر طرح امروز تأیید شود باید مسیر قانونی خود را طی کند و تمام امور لازم است به سرعت انجام شود.
ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از ارائه طرح ابتکاری شهردار، گفت: این موضوع هفته گذشته از سوی رسانه‌ها اعلام شد، اما دو فوریت تعریفی دارد و وقتی که منافعی در خطر از دست رفتن است، ارائه می‌شود.
ضمن اینکه ما با اصل ماجرا موافقیم ضرورتی ندارد دو فوریت تصویب شود و می‌توان پس از تصویب نهایی طرح، اجرای آن را آغاز کرد.
محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز با تأکید بر اینکه همه با اصل موضوع موافق است، اظهار کرد: ما روز یکشنبه جلسه‌ای در کمیسیون برنامه و بودجه داشتیم و بحث اولیه در مورد این لایحه انجام شد؛ پس از آن رئیس شورا اعلام کرد که تمام کمیسیون‌ها نظرات کارشناسی خود را ارائه دهند و سپس جمع بندی شود که از کمیسیون‌ها خواستیم نظرات خود را اعلام کنند.
احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورا با تأکید بر اینکه تمام اعضا از این طرح استقبال کرده اند، یادآور شد: این طرح کار بسیار خوبی است که از گذشته نیز سابقه داشته و به روان شدن تردد کمک می‌کند.
بایستی این طرح زودتر ارائه می‌شد، اما اگر یک فوریتی شود و در کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد حلاوت و شیرینی برای دانش آموزان و دانشجویان احساس نمی‌شود.
پرویز سروری نایب رئیس شورا هم در ادامه پیشنهاد کرد که با دوفوریت طرح موافقت شود و پس از تصویب وارد محتوای این طرح شویم.
شهردار تهران پس از استماع سخنان اعضای شورا با بیان اینکه ماده ۱۲۰ برنامه چهارم منشأ این طرح است، گفت: این یک واقعیت تلخ است که آماری وجود ندارد.
تازه قرار است اتفاقی رخ دهد و پنج ماه است شبانه روز روی این طرح کار می‌شود و بنده چند جلسه را شخصاً در این خصوص برگزار کردم.
کسی باور نمی‌کرد این طرح به مهرماه برسد و پیمانکاران و متخصصان طرح را به آذرماه حواله می‌دادند.
شهردار تهران تأکید کرد: ما می‌توانستیم این طرح را پیگیری نکنیم و در آینده ارائه دهیم، اما اهتمام خود را به کار گرفتیم که به ابتدای مهرماه برسد.
اگر قرار است شیرینی این طرح به کام یک نفر در یک فوریت بنشیند می‌تواند با تصویب دو فوریت به کام تعداد زیادی افراد بنشیند.
وی با اعلام اینکه ما از زمان تصویب برنامه چهارم مسیری را طی کردیم، گفت: بارها جدول زمان‌بندی برای طرح ارائه شد، اما قبول نکردیم و تأکید ما بر زمان و کیفیت بود؛ چیزی که گفتند آذرماه می‌رسد، پذیرفته نشد و گفتیم تیم‌ها را اضافه کنند.
زاکانی با تأکید بر اینکه این طرح با ۱۲ میلیارد تومان به نتیجه رسید، یادآور شد: باید ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان هزینه می‌کردیم که این طرح و پیرامون آن خریداری شود.