خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کشور‌های صنعتی شرایط بدی را برای منابع آب و خاک رقم زده‌اند/ همکاری ایران و امارات برای استفاده از سوخت‌های پاک

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 14:17
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با وزیر محیط زیست امارات بر همکاری دو طرف در زمینه بیابان زدایی، گرد و غبار و آلودگی سواحل تاکید کرد.
محيط،زيست،كشور،امارات،همكاري،رئيس،سلاجقه،غبار،گرد،پاك

خلاصه خبر

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:
در حاشیه روز دوم برگزاری اجلاس مقابله با توفان‌های ماسه و گرد و غبار، علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با وزیر محیط زیست کشور امارات دیدار کرد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اعتقاد ما این است که کشور‌های توسعه یافته در این سال‌ها به محیط زیست جهان آسیب وارد کردند و اکنون وقت آن است که در قبال سایر کشور‌ها پاسخگو باشند.
وی خاطرنشان کرد: بحث و تبادل نظر و دستاورد‌ها و تجربیات در قبال استفاده از انرژی‌های پاک می‌تواند یکی از محور‌های همکاری‌های دوجانبه میان ایران و امارات باشد.
سلاجه تصریح کرد: با اینکه کشور ما به معاهده پاریس نپیوسته است و در این زمینه تعهدی ندارد، اما ما جلوتر از تمام این تعهدات کاهش کربن را در کشور خود داشتیم و با استفاده از تجارب شرکت‌های دانش بنیان در کشور اقدامات خوبی را در جهت کیفی‌سازی سوخت انجام داده‌ایم که تمایل داریم این تجارب را در اختیار سایر کشور‌ها نیز قرار دهیم تا از سوخت با کیفیت استاندارد برخوردار شوند.