سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اوکراین عامل حمله مرگبار به بازار کنستانتینوفکا بود

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 13:40
روزنامه نیویورک‌تایمز با تحلیل‌ اسناد و شواهد خبر داد، روسیه در حمله ۱۵ شهریور به بازار کنستانتینوفکا نقشی نداشته و موشک‌ پدافند اوکراینی بود که این حمله مرگبار را رقم زد.
موشك،اوكراين،حمله،گزارش،موشكي،شليك،روسيه،اوكرايني،باك،سامانه ...

خلاصه خبر

روزنامه نیویورک‌تایمز با این‌حال گزارش کرد که شواهد جمع‌آوری شده و تجزیه و تحلیل‌های نیویورک‌تایمز از جمله تکه‌های موشک، تصاویر ماهواره‌ای، حساب‌های کاربری شاهدان و پست‌های رسانه‌های اجتماعی به طور محکم نشان می‌دهد که این حمله فاجعه‌بار در نتیجه شلیک یک موشک پدافند هوایی اوکراین بوده است که از سامانه پرتاب «باک» شلیک شده و از مسیر خود منحرف شده است.
در زمان وقوع این رخداد، رسانه‌های غربی از جمله شبکه «یورونیوز» گزارش کرد که در یکی از آخرین حملات هوایی روسیه به شرق اوکراین که به نظر می‌آید حمله‌ای موشکی بوده باشد، دستکم ۱۷ نفر کشته شدند.
اتحادیه اروپا و آمریکا این حمله مرگبار روسیه را «وحشیانه» خواندند و آن را محکوم کردند.
پس از این حمله موشکی مرگبار به بازار کنستانتینوفکا، مقام‌های اوکراینی گفتند که نیروهای روسیه از موشکی استفاده کرده‌اند که از سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ شلیک شده است اما موشک اس-۳۰۰، کلاهک متفاوتی با آن‌چه را که در کنستانتینوفکا منفجر شد، حمل می‌کند.