سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازنگری روابط اقتصادی و سیاسی در جهان نتیجه عملی تحریم‌های آمریکاست

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 11:28
یک استاد دانشگاه آمریکا معتقد است تحریم‌های آمریکا علیه ایران ثابت کرد ایجاد رویکرد دیگری از روابط اقتصادی و سیاسی میان کشور‌های جهان امکان پذیر است.
ايران،ايالات،متحده،آمريكا،كاوانا،جيم،حمايت،سياسي،دولت،هدف،سي ...

خلاصه خبر

استاد دانشگاه آمریکا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
آمریکا با اینکه چند سالی می‌شود متوجه شده که خروج ترامپ از برجام و اعاده تحریم‌ها علیه ایران، نتیجه باخت-باخت برای خود و متحدانش داشته باز هم علی رغم شکست این سیاست‌ها به تحریم‌های خود در تمامی زمینه‌ها ادامه می‌دهد.
این‌ها تنها چند نمونه از شکست سیاست‌های تحریمی آمریکا در قبال ایران است.
باشگاه خبرنگاران جوان در گفتگو با جیم کاوانا، استاد دانشگاه و نویسنده از آمریکا زوایای مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار داده که در ذیل مشروح آن از نظر می‌گذرد.
- به نظر شما هدف آمریکا از اعمال تحریم‌های مختلف چیست؟
ایده این است که زندگی اجتماعی را تا حد امکان فلاکت بار کنیم، به این امید که حمایت از دولت تضعیف شود و همچنین دستیابی به مواد لازم برای دفاع برای دولت دشوارتر شود.
به طور کلی، هدف آمریکا و کشور‌های غربی از این سیاست‌های تحریمی تضعیف حمایت اجتماعی و کاهش قابلیت‌های دفاعی یک دولت و آسیب‌پذیری آن در برابر اقدامات تهاجمی تغییر رژیم - چه از طریق انقلاب رنگی یا حمله نظامی است.
اما ایالات متحده به عنوان حامی اسرائیل و پروژه صهیونیستی همچنان به برنامه اسرائیل برای تضعیف و نابودی ایران متعهد است.
بنابراین، در حال حاضر، تحریم‌ها قوی‌ترین سلاح آن است.
- به نظر شما با تغییر دولت آمریکا و برگزاری انتخابات ۲۰۲۴ و تغییر احتمالی سیاست‌های دولت، آیا تغییری در رویکرد تحریمی آمریکا ایجاد خواهد شد؟
ایالات متحده و اتحادیه اروپا که به عنوان حامیان اسرائیل عمل می‌کنند، کارزار خود علیه ایران را یک مأموریت با فضیلت می‌دانند.
جیم کاوانا، سردبیر وب سایت Polemicist و استاد سابق کالج و بومی و ساکن نیویورک است.