سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آلمان بسته کمکی جدیدی برای اوکراین اعلام کرد

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 09:34
یک نشریه آلمانی جزئیاتی از یک بسته جدید کمک‌های دولت برلین برای اوکراین به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو را اعلام کرده و نوشت این بسته شامل موشک‌های دوبرد تاوروس نمی‌شود.
اوكراين،ارسال،بسته،روسيه،جنگ،تسليحات،فوريه،كانادا،عمليات،دلا ...

خلاصه خبر

طبق گزارش این نشریه آلمانی، پیستوریوس روز دوشنبه گفت، برلین قصد دارد در قالب این بسته کمکی جدید خودروهای زرهی، تجهیزات مخصوص پاکسازی مین و مهمات بیشتر را برای اوکراین بفرستد اما هنوز تصمیم به ارسال موشک‌های دوربرد تاوروس برای کی‌یف نگرفته است.
وزیر دفاع آلمان از برنامه کشورش برای عرضه انواع مختلف مهمات شامل راکت‌های پخش کننده مین و همچنین ارسال البسه و ژنراتورهای برق و تجهیزات گرمایشی مخصوص فصل زمستان برای اوکراین صحبت کرده و گفت: «در مجموع ارزش این بسته ۴۰۰ میلیون یورو خواهد بود.»
آمریکا و اتحادیه اروپا از زمان آغاز جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ ده‌ها میلیارد دلار تسلیحات به کی‌یف ارسال کرده‌ و به تدریج سلاح‌های سنگین‌تر و پیشرفته‌تری شامل تانک‌های جنگی اصلی، سامانه‌ پدافند هوایی «پاتریوت» و موشک‌های دوربرد نظیر موشک‌های انگلیسی «سایه توفان» را در اختیار این کشور قرار داده‌اند.