سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

موانع توسعه مناسبات ایران و قرقیزستان هر چه سریع‌تر رفع شود

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 09:14
رئیسی در دیدار با همتای قرقیزستانی با تاکید بر اهمیت اقدام سریع برای رفع موانع توسعه مناسبات دو کشور بر فعال شدن سریع کمیسیون مشترک تاکید کرد.
ايران،قرقيزستان،جمهور،رئيس،كشور،روابط،توسعه،رئيسي

خلاصه خبر

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان بعد از ظهر امروز دوشنبه به وقت محلی، در ادامه برنامه‌های سفر به نیویورک، در دیدار آقای «صادیر جاپاروف» رئیس جمهور قرقیزستان که در هتل محل اقامت وی انجام شد، سیاست ایران را توسعه روابط با کشور دوست و برادر قرقیزستان دانست و تاکید کرد: متاسفانه با وجود خواست دولت‌های ایران و قرقیزستان، روابط اقتصادی و تجاری دو کشور هنوز متناسب با ظرفیت‌های موجود در دو کشور گسترش نیافته است.
رئیس جمهور قرقیزستان با بیان اینکه دو کشور ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط دارند از عدم گسترش روابط اقتصادی و تجاری تهران و بیشکک ابراز تأسف کرد و گفت: با تکمیل کریدور چین-آسیای میانه-ایران و همچنین توسعه بستر‌های ارتباط ریلی کشور‌های آسیای میانه با مناطقی مثل بندرعباس در ایران، می‌توان مبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور را گسترش داد.