سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سفر به نیویورک با دستان پر

مشرق | سیاسی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 09:00
دولت رئیسی توانسته امنیت را در کشور برقرار، ثبات نسبی را در بازار ایجاد، امید را برای فردایی بهتر از امروز فراهم کند و در چنین شرایط و دستان پری است که رئیسی به نیویورک سفر می‌کند.
نيويورك،گذشته،رئيسي،دولت،ايران،سفر،كشور،امنيت،شرايط،قرار،منا ...

خلاصه خبر

رئیس‌جمهور بی‌توجه به آن هشدارها سال گذشته آن سفر را انجام داد و از قضا همه برنامه‌های خود اعم از سخنرانی در مجمع عمومی و دیدار با ایرانیان خارج از کشور را انجام داد، اما امسال بسیار متفاوت از سال گذشته است و در حالی رئیس‌جمهور بامداد دیروز عازم نیویورک شد که نه تنها آن فضای سنگین سال گذشته وجود ندارد، بلکه مردم و دولت هم در کورکردن چشم فتنه ۱۴۰۱ سربلند بیرون آمدند و هم دولت در حوزه سیاست خارجی به دستاوردهایی دست یافت که دوست و دشمن بر آن اذعان دارند.
سال گذشته هر چه ما فریاد می‌زدیم جماعتی که با شعار «زن، زندگی، آزادی» به کف خیابان آمده، نمی‌دانند در نقش پیاده نظام دشمن برای تجزیه کشور دارند تلاش می‌کنند ولی امروز به صراحت عبدالله مهتدی، سرکرده گروهک کومله اعتراف می‌کند که چطور با هماهنگی برخی سران عرب و بلوچ در پی تجزیه کشور بوده است و با ناراحتی می‌گوید ما بزرگ‌ترین فرصت تاریخی را از دست دادیم و جمهوری اسلامی از دشمنانش عاقل‌تر بوده است.
در حالی امسال رئیس‌جمهور به نیویورک می‌رود که اتهاماتی همچون ایران تروریسم، ایران زن ستیز، ایران ناقض حقوق بشر و برهم زننده ثبات منطقه دیگر رنگ باخته و جمهوری اسلامی نه تنها امنیت خود، بلکه امنیت منطقه را نیز ضمانت می‌کند و با اجرایی شدن توافق امنیتی با عراق قرار است از همین امروز گروه‌های تجزیه طلب و مزاحم را صدها کیلومتر از مرزهای خود دور کند و با خلع سلاح آن‌ها امنیت را برای مردم کشورمان، عراق، سوریه و حتی ترکیه فراهم کند.