خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نوسازی کامیون‌های فرسوده جان تازه‌ای به حمل ونقل جاده‌ای کشور می‌بخشد

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 01:06
نوسازی کامیون‌های فرسوده و از رده خارج کردن ناوگان کهنه جاد‌ه‌ای یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه بخش حمل ونقل جاده‌ای باشد.
كاميون،حمل،نوسازي،ناوگان،جاده،كشور،واردات،نقل،دولت،ونقل،اجرا ...

خلاصه خبر

بحث نوسازی ناوگان حمل ونقل جاده ای یکی از اصلی ترین نیازها و اولویت ها در حوزه حمل و نقل عمومی است که در چند سال گذشته دولت ها در این خصوص وعده‌های بسیاری داده اند.
طبق قانون طرح جامع حمل و نقل که ابلاغ شده است باید نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای در کشور اجرایی شود و ورود کامیون‌های اروپایی ۵ ساله دست دوم یک گام موثر در روند نوسازی این بخش به شمار می رود.
داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در این خصوص اعلام کرد: با توجه به این که بیش از ۸۵ درصد حمل و نقل کشور از طریق جاده است بنابراین نیاز داریم که نوسازی ناوگان به صورت اساسی در بخش حمل و نقل جاده‌ای صورت گیرد.
امانی گفت: قرار است ۱۶۷ هزار ناوگان حمل ونقل جاده‌ای ظرف ۵ سال نوسازی شوند چه در بخش مسافری و باری و چه در بخش سواری کرایه که این می‌تواند یک اقدام اساسی و بزرگی در بخش حمل و نقل باشد.
براساس این گزارش در حال حاضر یکی از مهم ترین برنامه های دولت نوسازی ناوگان حمل ونقل جاده ای است و در این زمینه هم تا به امروز برنامه ها و وعده های بسیار زیادی داده شده است بنابراین باید هرچه سریعتر دولت برنامه های خود را برای رفع معضل فرسودگی ناوگان حمل ونقل جاده ای اجرایی کند تا شاهد کاهش میزان تصادفات جاده ای و همچنین تسریع در روند جابه جایی بار در کشور باشیم.