خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تحریم فرهنگ نشانه گام‌های واپسین یک تمدن در حال سقوط است

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 28 شهریور 1402 - 00:42
رئیس سازمان سینمایی کشور طی نامه‌ای سرگشاده به تحریم اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قائم مقام وی از سوی کشور‌های غربی واکنش نشان داد.
فرهنگ،تحريم،اسلامي،سلطه،ارشاد،انديشه،اسماعيلي،انقلابي،هنر،حو ...

خلاصه خبر

استعمار برای پیشبرد اهداف خود، تنها از طریق سلطه قهری عمل نمی‌کند، بلکه شیوه‌های فکری و فرهنگی را نیز در پیش می‌گیرد تا سلطه خود را نهادینه و دائمی سازد؛ و می‌کوشند تا با تحریم چهره‌های شاخص و رسانه‌های اثرگذار در اراده پولادین و اندیشه ناب برخواسته از دین مبین اسلام خللی ایجاد کنند.
انگلیس و امریکا در صدد هستند با تحریم شخصیت‌هایی همچون وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای دکتر اسماعیلی شکل جدیدی از خوی استعماری را در حوزه فرهنگ، بازتولید کرده و به اعمال سلطه نرم در فضای جامعه بپردازند.
اما، جهان خواهد دید نظام سلطه، همچنانکه، تاکنون، نتوانسته به اهداف نامشروع سیاسی، نظامی و اقتصادی خود در ایران عزیز دست یابد، در حوزه فرهنگ نیز، شکست خواهد خورد چرا که به جامعه قدرتمند با تمدنی چند هزار ساله؛ و ملتی با اعتقاد عمیق به دین اسلام، مکتب اهل بیت (ع)، فرهنگ عاشورا و تاریخ مهدویت از این هجمه ها، گزندی نخواهد رسید.
اصحاب فرهنگ و هنر هیچ‌گاه تحریم نخواهند شد.
تحریم فرهنگ و هنر نشانه‌ای از گام‌های واپسین یک تمدن پوشالی و در حال سقوط است.