سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آخرین جزئیات از وضعیت مناطق سیل زده گیلان

مشرق | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 22:28
بارش شدید باران در شهرستان های غرب گیلان به ویژه آستارا که طی یک قرن اخیر بی سابقه بوده سبب جاری شدن سیلاب و بروز مشکلاتی برای ساکنان این مناطق شده است.
آستارا،گيلان،سيل،برق،تالش،مناطق،تخريب،شهرستان،سيبلي،بارش،خبر ...

خلاصه خبر

شدت طغیان رودخانه‌ها به حدی بود که پل سیبلی آستارا تخریب و تردد در محور آستارا - تالش عملاً قطع شد و چندین خودرو در سیل گرفتار و ترافیک سنگینی در محدوده و داخل شهر آستارا ایجاد شد.
سیل آستارا در یک قرن اخیر بی سابقه بوده است
«امیر مرادی» مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان که از ابتدای وقوع سیل در آستارا خود را به این شهرستان رسانده بود اظهار کرد: بارش اخیر در لوندویل آستارا در یک قرن اخیر بی سابقه بوده است.
وی با اشاره به بارش ۲۷۱ میلی متری در لوندویل آستارا افزود: با تشدید بارش باران و طغیانی شدن روخانه‌های شهرستان آستارا گروه‌های امدادی هلال احمر، راهداری، فرمانداری، شهرداری، سپاه قدس، قرارگاه سازندگی خاتم انبیا و ارتش از شب گذشته با حضور در منطقه به مردم این شهرستان خدمات رسانی می‌کنند.
مرادی با بیان اینکه مردم آستارا با ۱۶ فروند قایق در معابر و خیابان‌های این شهر تردد می‌کنند، گفت: ۲۰ گروه هلال احمر با امکانات امدادی از ابتدای وقوع سیل در آستارا مستقر بوده و به مردم شهرستان خدمات رسانی می‌کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از قطعی گاز ۲ روستای شهرستان تالش خبر داد و بیان کرد: بر اثر بارش شدید باران و سیلابی شدن رودخانه‌ها، محور ارتباطی ۲ روستای شهرستان تالش مسدود شده است.
ساخت پل جدید در سیبلی آستارا
وی با اشاره به اینکه پل تخریب شده سیبلی آستارا امکان بازسازی ندارد، افزود: برای دسترسی و عادی شدن تردد در محور آستارا – تالش در محدوده سیبلی باید پل جدیدی ساخته شود که برای ساخت آن ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نیک فهم از ترافیک سنگین در محور تالش – آستارا در محدود سیبلی خبر داد و اضافه کرد: در زمان حاضر در محور تالش - آستارا و برعکس در محدوده روستای سیبلی ترافیک سنگین و روان است.
حضور ۱۲ تیم تخصصی امدادی گیلان در آستارا
مدیرعامل هلال احمر گیلان با بیان اینکه امدادرسانی نجاتگران جمعیت هلال احمر در آستارا همچنان ادامه دارد، گفت: ۱۲ تیم تخصصی امدادی در عملیات سیلاب و آبگرفتگی این شهرستان حضور دارند.