خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کمیسیون اصل نود مجلس از قوانین پاسداری می‌کند

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 21:57
پژمانفر گفت: کمیسیون اصل نود مجلس از قوانین پاسداری می‌کند، گزارش‌های این کمیسیون و پیگیری‌های قوه قضاییه برای این گزارش‌ها باید خارج از نوبت رسیدگی شود.
قانون،نود،اصل،كميسيون،رئيس،عنوان،اجرايي،دستگاه،واحد،اساسي،مج ...

خلاصه خبر

رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی:
نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس با حضور در برنامه صف اول در ارتباط با پیگیری اجرای قوانین و برخورد با تخلفات اظهار کرد: کمیسیون اصل نود برای اجرا نشدن قانون با هیچ دستگاهی شوخی ندارد و اگر کسی در اجرایی شدن قانون کوتاهی کند به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.
رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس ادامه داد:مردم ما در سال‌های گذشته مشاهده می‌کردند قوانینی مصوب می‌شود، اما ضمانت اجرایی ندارد و امروز کمیسیون اصل نود از قوانین پاسداری می‌کند و عنوان می‌کند که هر قانون چه اشکالاتی دارد.
پژمانفر گفت:متاسفانه گاه سبوس گندم را در کاخانه‌ها با بیش از ۲۰ درصد از آن برداشت می‌کردند و به عنوان خوراک دام استفاده می‌شد و تقریبا در سال میانگین ۱۱ میلیون تن نیاز گندم ما برای نان است که دولت با ارز ۴۲۰۰ آن را عرضه می‌کرد و این موضوع عایدی برای دولت نداشت.
رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس درباره مهلت حساب واحد خزانه گفت: تعدادی از دستگاه‌ها نامه‌هایی زدند که درباره بعضی از حساب‌های خود نمی‌توانند به این حساب واحد خزانه بپیوندد و ما به همه دستگاه‌ها و آن‌هایی که مشکلاتی داشته باشند مجوزی خواهیم داد، اما آن‌هایی که مجوزی از ما دریافت نکنند با مشکل مواجه خواهند شد.