سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیش‌بینی بورس پس از آزادی دارایی ایران در کره جنوبی

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 21:00
کارشناسان بازار سرمایه معتقدند با کاهش قیمت دلار در بازار به دلیل آزادشدن منابع غیرقابل دسترس ایران در کره جنوبی، شاخص کل بورس نیز با نوسان همراه خواهد بود.
بازار،معاملات،تومان،شاخص،بورس،روز،سهام،ارزش،حقيقي،منفي،كاهش، ...

خلاصه خبر

بازار سهام در شروع معاملات امروز توانست رنگ سبز بهتری را تجربه کند و نماگرهای تالار شیشه‌ای را با افزایش همراه کند.
* نرخ ارز بلای جان بورس
رضا گلستانی، کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار سهام گفت: تغییر قیمت ارز از ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان به نرخ مرکز مبادله ارز در مبالات تجاری و اقتصادی بورس کالا تصمیم درستی است که از سوی دولت اتخاذ شد.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در گذشته با پایین نگه داشتن نرخ ارز، صنایع با سودآوری مطلوبی همراه نبودند، اما اکنون صنایع با کمک سیاست جدید ارزی ضمن صادرات بیشتر، سودآوری مناسبی را پیدا خواهند کرد؛ همچنین شرایط بازار سهام و حمایت از سهامداران قطعا بهتر شده و می‌توان معاملات را دقیق‌تر رصد کرد.
گلستانی تاکید کرد: بازار سرمایه تاثیرپذیری زیادی از نرخ ارز دارد و با کاهش این نرخ به دلایل مختلف که در بازار غیررسمی رخ داده، بورس روزهای آینده را باید با نوسان دست و پنجه نرم کند.
* شاخص‌های بورس خلاف جهت حرکت می‌کنند
* افت ارزش معاملات خرد بازار سهام
امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۹۱ هزار و ۱۱۲ میلیارد تومان رسید.
ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۸۱ هزار و ۳۷۴ میلیارد تومان بود که ۹۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.
* کاهش تقاضا در بورس